Vaisto pasirinkimas kojų nagų grybeliui gydyti

rasytojas avataras

Posted on :

Vaisto pasirinkimas kojų nagų grybeliui gydyti nėra toks paprastas. Kojų nagų grybelis arba onichomikozė yra labai dažna liga. Ji lenkia net pėdos odos grybelį. Reikalas tas, kad tankiame nago audinyje, jau itin stabilus mikroskopinis grybelis yra tarsi „už akmeninės sienos“ ir jį iš ten ištraukti su atsitiktinai nusipirktais vaistinėje vaistais itin sunku. Situaciją dar labiau apsunkina tai, kad gydymas turi būti atliekamas beveik nepertraukiamai visą laikotarpį, kol išauga naujas, sveikas nago audinys, o tai kartais trunka nuo šešių mėnesių iki metų. Vienaip ar kitaip, tačiau šiai būklei gydyti yra daug vaistų, šis straipsnis skirtas kiekvieno iš jų privalumų ir trūkumų svarstymui.

Vaisto pasirinkimas kojų nagų grybeliui gydyti.

Kojų nagų grybeliu galima užsikrėsti kontaktiniu būdu avint svetimus batus, viešose pirtyse ir saunose, kur karštis ir didelė drėgmė prisideda prie ilgalaikio mikroskopinio grybelio patogeninių savybių išsaugojimo. Iš pradžių ligos sukėlėjas paveikia odą aplink nagus, oda gali patinti, nusilupti, paspaudus niežti ir skaudėti, gali ir parausti. Jei atpažinsite ligą šiame etape ir pradėsite gydymą, sutaupysite daug laiko ir pinigų. Šiuo stadijoje kojų nagų grybelis dar nėra prasiskverbęs į tankius nagų audinius ir yra labiau prieinamas vaistų poveikiui. Laikui bėgant jis prasiskverbia ir į nagą – jo bazinės sritys tampa nuobodžios, pilkšvos ar balkšvos, pradeda pleiskanoti, o nago audinys lengvai trupa. Kai kuriais atvejais galimas net nago pajuodavimas. Dabar palankus momentas jau praleistas, gydymas turėtų būti rimtas ir ilgas.

Vaistai kojų nagų grybeliui gydyti

Iš esmės, kojų nagų grybeliui gydyti (onichomikozei) naudojami vietiniai preparatai – lakai, tepalai, tirpalai ir pleistrai. Visuose juose yra koks nors fungicidinis antibiotikas ir nemažai pagalbinių medžiagų. Labiausiai paplitę vaistai, skirti gydyti kojų nagų grybelį, kuriuos siūlo vaistininkai yra Ony-Tec, Mycosan, Nailner. Bet ar jie jums yra tinkamiausi?

Mūsų atliktas testas 5 vaistinėse atskleidė šių vaitų populiarumo priežastis. Visose 5 vaistinėse buvo pasiūlyti vaistai nuo kojų nagų grybelio iš brangiausiu vaistų grupės.

Kojų nagų grybelio gydymas

Kojų nagų grybelio gydymo kursas priklauso nuo pažeidimo sunkumo ir tęsiamas tol, kol atstatoma normali nago išvaizda, bet ne trumpiau kaip šešis mėnesius. Kai kurie vaistai savo veikimu gali atlaisvinti nago audinį, todėl prieš kiekvieną naudojimą reikia kruopščiai išvalyti grybelio pažeistas vietas ir tik tada tepti priešgrybeliniu laku. Kita vaistų nuo onichomikozės grupė yra keratolitiniai tepalai ir pleistrai. Pagrindinis jų skirtumas nuo lakų, be išsiskyrimo formos, yra didesnis specialių junginių kiekis, kuris ištirpdo kai kuriuos nagų audinio komponentus ir taip juos padaro puresnius. Tai palengvina priešgrybelinio preparato patekimą tiesiai į patogeną. Tepalai naudojami kas dvi dienas, pleistrai dedami parai kas tris dienas, po to atsargiai pašalinamos suminkštėjusios nagų vietos. Gydymas atliekamas iki visiško pažeistų nago dalių pašalinimo, bet ne mažiau kaip devynis mėnesius.

Vaistų pasirinkimas kojų nagų grybelio gydymui

Kojų nagų grybeliui gydyti labai patogu naudoti specialius vaistinėse parduodamus vaistų rinkinius, kurį sudaro keratolitinis ir priešgrybelinis gelis, lupimo pleistras ir specialių nagų dildės rinkinys. Tačiau kartais vien vietinio gydymo nepakanka. Taip atsitinka su toli pažengusiomis ligos formomis, sumažėjusiu imunitetu, kai kuriomis gretutinėmis ligomis (cukriniu diabetu, hipotiroze, onkologinėmis patologijomis). Dar nagų grybeliui gydyti naudojamos priešgrybelinių vaistų tabletės. Labai svarbu pažymėti, kad šie vaistai turi daugybę kontraindikacijų ir sunkaus šalutinio poveikio, todėl juos turėtų skirti tik gydytojas.

Pigiausias ir efektyviausias būdas kojų nagų grybeliui gydyti.

Mūsų visų esminė klaida yra tą, kad mes nesužinoję kojų nagų grybelio tipo, skubame į vaistines įsigyti vaistų, kurie visiškai gali netikti jūsų grybelio gydimui. Taip mes prarandame pinigus, brangu laiką ir taip mes leidžiame kojų nagų grybeliui vystytis toliau. Pastebėjus kojos nago pakitimą, reikėtu kreiptis i podologijos kliniką atlikti tyrimams. Taip jums bus nustatytas grybelio tipas ir priskirti jums tinkamiausi vaistai jūsų grybeliui gydyti. Viena iš tokių klinikų yra, Podologijos klinika Vilniuje, kurioje kiekvienas pacientas gauna itin kokybiškas paslaugas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *