Patarimai apie ką rašyti įmonės naujienose ir straipsniuose

įmonės naujienų rašymas
Photo by Life Of Pix on Pexels.com

Turite savo įmonės tinklaraštį, bet nežinote, apie ką rašyti? Tai labai rimtas iššūkis. Padėsime su juo susidoroti. Jums reikia tik pasikalbėti su kolegomis ir galbūt net pasiskirstyti, kurią teksto dalį kas parašys. Juk dabar viską galima redaguoti gyvai (jei naudojate Google Docs). Tai bus smagus komandinis užsiėmimas.

O štai keletas patarimų, apie ką rašyti, kad per metus turėtumėte bent 20-30 kokybiškų straipsnių.

Pristatykite įmonę per savo darbuotojus ir jų asmenybes

Jūsų įmonės darbuotojai – didžiausia įmonės vertė. Jie vertingi ne tik dėl savo žinių ir sugebėjimų, bet ir dėl savo asmenybės bei indėlio į bendruomenę. Nesvarbu, ar tai direktorius, ar valytoja, tačiau apie visus savo darbuotojus galima paruošti savotišką istoriją. Reikia tik juos pristatyti, ką jie veikia laisvu metu, kaip gyvena, kuo domisi? Gal laisvalaikiu jūsų buhalterė važinėja riedučiais arba skraido parasparniu? Tai labai įdomi informacija, kuri tikrai sulauks teigiamų atsiliepimų socialinėje žiniasklaidoje. Nereikia paslapčių ir asmeninių detalių, pakanka pristatyti žmones ir gauti pora citatų apie tai, kaip jiems sekasi dirbti jūsų įmonėje, kaip jie įsivaizduoja jūsų vertybes.

Jūsų paslaugų nauda

Jei teikiate paslaugas, parašykite keletą straipsnių tema „[Paslaugos pavadinimas] nauda“. Straipsnyje surašykite, kad paslauga yra skirta, kokias problemas sprendžia ir kam ji naudinga. Atminkite, kad net ir mažai reikšminga paslauga yra naudinga ir sprendžia tam tikrą problemą. Jei paslaugų turite 10, rašykite tokius straipsnius kas mėnesį ir turėsite kokybiško turinio visus metus.

Šmaikščiausi klientų skambučiai

Tikriausiai turite kokių nors kuriozinių situacijų iš savo klientų, kuriomis galėtumėte pasidalinti. Detalių nereikia, tačiau iš principo galima papasakoti, į kokias komiškas situacijas kas dieną patenka jūsų darbuotojai, kolegos.

Nuotraukų galerija iš įmonės renginio

Kiekviena įmonė bent du kartus per metus turi gana linksmus renginius – tai vasarinis „teambuildingo“ renginys, dažnai gamtoje ir, žinoma, teminis Kalėdinis vakaras. Didesnės įmonės tokių renginių turi kur kas daugiau. Dėl to trumpas aprašymas apie renginį ir nuotraukos iš jo tikrai praskaidrins nuotaiką visiems. Atminkite, kad jūsų straipsnius skaito ir žmonės, kurie norėtų dirbti jūsų įmonėje. Tokia informacija padėtų jiems apsispręsti.

Įmonės socialinė veikla

Dalyvaujate švaros akcijoje? O gal vaikų globos namams nuvežėte žaislų ir rūbų? Paaukojote pinigų geram tikslui? Parašykite apie tai. Tai ne pagyros, tai signalas jūsų esamiems ir būsimiems partneriams, kad esate socialiai atsakinga įmonė, padedanti tam tikroms bendruomenėms. Tai didelis pliusas jūsų reputacijai.

Kartą per metus – metų apžvalga

Gruodžio pabaigoje galima parengti metų įvykių apžvalgą su vadovo kreipimusi. Joje nereikia konkrečių pelno-nuostolio ataskaitos skaičių, tačiau verta paminėti iššūkius, su kuriais susidorojote, naujai iškeltus tikslus, naujai pradėtas paslaugas, naujus darbuotojus ir pareigybes, rinkos situaciją, kuri susijusi su valstybės politika. Per keletą metų susidarys savotiškas įmonės metraštis, kurį paskui bus įdomu pasiskaityti naujai atėjusiems darbuotojams ir partneriams.

Jūsų partnerystė su kita įmone

Jei ilgai bendradarbiaujate su tam tikra įmone, nebijokite apie tai pranešti visiems. Galima gražiai parašyti, nuo ko viskas prasidėjo, su kokiais iššūkiais per keletą metų susidūrėte, kaip juos sprendėte. Tokia informacija turėtų būti papasakota teigiamai, bet be konkrečių detalių, kuriomis galėtų manipuliuoti jūsų nedraugai. Tiesiog maloni istorija, kaip kartu dirbate ir ruošiatės dar daugiau kalnų nuversti.

Šios temos universalios. Jos tinka bet kokios rinkos įmonėms, nesvarbu, kokio dydžio ar amžiaus jos yra. Pabandykite. Vėliau užsiimsite savo turinio reklamavimu socialiniuose tinkluose. Tai tikrai atves daugiau lankytojų ir pagerins jūsų reputaciją.

P.S. Ir nekreipkite dėmesio į klaidas. Tiesiog duokite kitą dieną paskaityto kolegoms ir paprašykite, kad klaidas pataisytų…