Savaitgalio ekskursijos šeimai: ką nuveikti Vilniuje?

rasytojas avataras

Posted on :
,

Buvimas su šeima – geriausias laiko praleidimas. Kai namuose auga vaikai, laisvalaikį norisi leisti kuo labiau turiningai ir  taip, kad jis būtų ne tik smagus, bet ir naudingas. Kad savaitgalis būtų įdomesnis ir turiningesnis, pagalvokite, galbūt verta atrasti naują tradiciją – savaitgalio ekskursijos šeimai. Net jeigu nėra galimybių išvykti už savo gyvenamo miesto ribų, norintys, tikrai gali rasti, ką veikti sostinėje. Puikus pasirinkimas – įdomios ekskursijos, kurios tinka visai šeimai.

Ekskursijos savaitgaliams

Trumpos kelionės šeimai gali būti puiki proga labiau pažinti miestą, kuriame gyvenate ir praleisti laiką turiningai. Pavyzdžiui, jeigu norite savaitgalį paįvairinti, pasidomėkite ekskursijomis visai šeimai, kurių metu galima sužinoti ne tik įdomių faktų, bet ir nuveikti kažką smagaus. Galbūt tai galėtų būti įdomi ekskursija šeimų pamėgtame Bernardinų sode. Čia galima iš arčiau susipažinti su augančiais augalais ir vaistažolėmis ir smagiai praleisti laiką. Tokia ekskursija gali būti smagi idėja ne tik savaitgalio pramogai, bet ir gimimo dienos šventei.

Šeimai taip pat turėtų patikti ir orientaciniai žaidimai, kurių metu galima labiau pažinti miestą ir jo istoriją. Pavyzdžiui, sudalyvavus orientacinėse varžybose aplink Vilniaus gynybinę sieną, kuri driekiasi 4 km. galima ne tik patobulinti orientacinius įgūdžius, bet ir sužinoti įdomių Vilniaus istorijos faktų. Tokia pramoga mieste tikrai taps geriausia tema prie vakarienės stalo grįžus namo.

Valstybinių švenčių idėjos

Ekskursijos ir jų idėjos gali būti puiki laisvalaikio idėja ne tik savaitgaliais, bet ir švenčių dienomis. Pavyzdžiui, valstybinių švenčių metu. Vietoj to, kad laisvą dieną leistumėte namuose, galima leistis į valstybės istorijos pažinimo ekskursijas. Vilniuje tokių yra labai daug. Pavyzdžiui, vaikams tikrai patiks ekskursija, kurioje galima iš arčiau sužinoti Lietuvos valdovų istorijas nuo Mindaugo iki Nausėdos. O gal paauglius sudomins edukacinis žaidimas apie Lietuvos didikų istorijas ir jų paveldo paieškas Vilniaus gatvėse bei kiemeliuose?

Kaip rasti gerą  gidą?

Jeigu norite, kad savaitgalis būtų smagus ir ekskursijos įtrauktų, pirmiausia, reikėtų ieškoti patikimo ir profesionalaus gido. Gidų sostinėje yra gana nemažai. Tačiau ne bet kuris gido paslaugas teikiantis žmogus tinka šeimų laisvalaikiui. Todėl ieškant gido reikėtų orientuotis į tuos, kurie siūlo platų ekskursijų šeimai pasirinkimą. Taip pat paskaitykite atsiliepimus, kurie labai dažnai daug pasako apie gido paslaugų kokybę. Taip bus lengviau išsirinkti žmogų, kuris padės pasirūpinti, kad suplanuota ekskursija, edukacija ar orientacinis žaidimas pateisintų visus Jūsų lūkesčius. Ir, negali žinoti, galbūt tokio tipo savaitgalio ekskursijos šeimai taps nauja Jūsų šeimos laisvadienių tradicija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *