Sandarumo matavimai: kodėl verta rinktis net tada, kai nėra būtina?

rasytojas avataras

Posted on :

 

Pastato sandarumas šiais laikais jau yra būtinybė, nes juk niekas nenori šildyti lauko ir stengiasi išsaugoti kuo daugiau šilumos bei gyventi šiltai. Sandarumas būstui padeda išsaugoti 50–60 proc. jo šiluminės energijos. Pastatyti sandarų namą nėra lengva – reikia specifinių žinių, patirties, gerų projektinių sprendimų bei, žinoma, sąžiningumo ir smulkmeniškumo jau statant namą.

 

Sandarumo matavimai norint „priduoti namą“

Labai dažnai statytojai ir užsakovai investuoja dideles pinigų sumas į šiltinimo medžiagas, bet net ir geriausios kokybės medžiagos, jei naudojamos netinkamai, bus lyg „išmestos į balą“. Atmestinai atliktas statybos vadovų ar statybininkų darbas vėliau reikalauja daugiau išlaidų norint pasiekti reikiamą pastato energinę klasę.  Sandarumo matavimai yra privalomi A, A+ ir A++ energinės klasės pastatams prieš atliekant jų energinį sertifikavimą bei deklaruojant 100 procentinį pastato statybos užbaigimą. Sandarumo matavimo, kurį atliko akredituota laboratorija (akreditaciją suteikia Nacionalinis akreditacijos biuras), protokolas tinka sertifikuojant pastatą jau anksčiau minėtoms energinio naudingumo klasėms.

Sandarumo matavimai – ir žemesnės klasės pastatams

Atlikti sandarumo testą naudinga ir tada, kai planuojama įsigyti būstą (nebūtinai naujos statybos). Labai dažnai po sandarumo matavimų parduodamo objekto kaina krenta, o kartais ir priverčia pirkėją persigalvoti ir nebepirkti anksčiau taip patikusio būsto. Rinktis sandarumo testą verta ir tada, kai planuojate renovuoti pastato apšiltinimą, prieš pradedant keisti pastato šildymo sistemą ar padidėjus įprastinėms kuro sąnaudoms šildymui. Šis testas pastatams yra tiek svarbus, kiek automobiliui techninė apžiūra, nes būtent tada įvertinama atliktų statybos darbų kokybė ir galima sužinoti, kur yra pastato nesandarios vietos. Itin dažnai tai yra langų angokraščiai, nesandarūs elektros įvadai ar rozetės, blogai suklijuota garo izoliacinė plėvelė. Akredituotų laboratorijų darbuotojai įprastai ne tik atlieka sandarumo matavimus, bet ir konsultuoja bei pataria, kaip sutvarkyti nesandarias vietas pastate. Sandarumo matavimų kaina yra skaičiuojama pagal šildomą pastato plotą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *