Energetinio naudingumo sertifikatas kaina ir kas įeina į sertifikavimo procesą?

rasytojas avataras

Posted on :

Šiuo atveju kaina yra nustatoma individualiai atsižvelgiant į kiekvieno objekto savybes ir kitus niuansus. Todėl kiekvienu atveju ji gali kažkiek skirtis. Tačiau pats procesas nuo to, kokia yra pastato energetinio naudingumo sertifikatas kaina nelabai skirsis. Tiesa, kai kuriais atvejais jis gali būti tik sudėtingesnis arba paprastesnis. Bet pagrindiniai žingsniai visuomet išliks tie patys. Pirmiausiai bus nustatoma, kiek pastate sunaudojama energijos. Tuomet jau vertinamas pačio pastato energijos naudingumas, pagal kurį jis bus priskiriamas kažkuriai naudingumo klasei. Ir iškart po to gali būti išduotas tą pagrindžiantis sertifikatas. Tai yra pagrindiniai etapai, tačiau bendrai pats procesas nėra toks paprastas.

Kada gali prireikti sertifikavimo?

Iš esmės kiekvienas naujas pastatas jį turėtų gauti. Žinoma, tai energetinio naudingumo sertifikatas kaina bus aktualiausia norint jį parduoti ar išnuomoti. Kadangi be šio dokumento to padaryti paprasčiausiai nebus galima. Taip pat rekonstruojant didesnius nei 250 kvadratų pastatus reikės sertifikato, tiesa, tokiu atveju gali būti tam tikrų išlygų. Dar vienas atvejis, kuomet pastato energetinio naudingumo sertifikatas kaina bus tikrai svarbi, tai norint gauti APVA teikiamą paramą. Tuomet procesas dar kažkiek skirsis ir bus vertinami ne tie patys aspektai. Taigi, gali būti labai įvairių situacijų, kuomet išsiversti be sertifikato nepavyks. Tuo labiau, jog jis dažniausiai bus naudingas, net jeigu ir nėra privalomas.

Ar pastato energetinio naudingumo sertifikatas kaina lemia energetinę klasę?

Labai dažnai žmonės nori, jog jų pastatas būtų įvertinamas ir priskirtas kuo aukštesnei klasei. Tačiau nuo to, kokia bus energetinio naudingumo sertifikatas kainai, nelabai priklausys pats procesas. Kadangi jį reglamentuoja teisės aktai. Todėl šią paslaugą teikiantys specialistai objektyviai vertina ir atsižvelgia į visus pagrindinius reikalavimus, pagal kuriuos suteikiamas ir sertifikatas. Be to, tai yra oficialus dokumentas, kuris gali būti itin svarbus. Tad bet koks netikslumas gali sukelti ir nemažai problemų. Taigi, nereikėtų tikėtis, jog mokant didesnę kainą galima gauti aukštesnės klasės sertifikatą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *