Ar jums reikalinga EV įkrovimo stotelė namuose?

rasytojas avataras

Posted on :

Įsigyjant elektromobilį pirmas klausimas yra kokį išsirinkti ir kokios jo savybės jums turėtų būti aktualios. Antra diskusijų tema – įkrovimo stotelės poreikis jūsų namams. Kol kalbama apie sparčią viešųjų įkrovimo stotelių tinklo plėtrą, poreikis turėti įkrovimo stotelę namuose vis tiek išlieka. Kodėl? Ir ar tikrai reikia EV įkrovimo stotelės namams bei kokiais privalumais bus galima mėgautis nusprendus įsirengti stotelę?

Patogumas

Elektromobilį patogiausia įkrauti ten, kur jis praleidžia daugiausia laiko. Ir greičiausiai tai bus namai, kur grįžtate po darbo ir liekate nakčiai. Grįžtate po darbo, prijungiate elektromobilį įkrovimui ir paliekate nakčiai. O ryte jau galite važiuoti pilnai įkrautu elektromobiliu.

Žinoma, toks pat patogumas gali būti ir įkraunant elektromobilį darbo vietoje, jei įmonė įrengusi įkrovimo stoteles darbuotojų automobiliams. Tačiau jei elektromobilių vairuotojų bus daugiau, greičiausiai bus tam tikri apribojimai, jog galite prijungti elektromobilį porai valandų per dieną.

Kita įprasta vieta įkrovimui yra prie parduotuvių, prekybos centrų, įvairiose aikštelėse ir pan. Tačiau juk ne kasdien einate į prekybos centrą, restoraną ar kitą vietą. Bet to tokios viešos įkrovimo stotelės leidžia įkrauti elektromobilį labai ribotą laiką, daugelis jų yra mokamos, o norint naudotis reikia turėti korteles, mobilias programėles telefone, būti užsiregistravus ir pan.

Iš kitos pusės, jei grįžtate po ilgos savaitgalio kelionės su beveik išsikrovusiu akumuliatoriumi, greičiausiai nenorite dar užsukti į parduotuvę ir laukti kol elektromobilis šiek tiek įsikraus, jog užtektų ryte nuvykti į darbą. Jums daug patogiau grįžti namo ir ilsėtis, o elektromobilis būtų įkraunamas naktį, kol jūs saldžia miegosite.

Greitis

Jei jau nusprendėme, jog įkrovimo stotelė namuose yra patogu ir leidžia išvengti daug galvos skausmo, tai vis tiek lieka klausimas ar reikia įkrovimo stotelės? Juk galima krauti tiesiog iš namų rozetės.

Nors tai tiesa, bet iš buitinės rozetes įkrovimas laikoma avariniu. Tai neturėtų būti tradicinis kasdieninis  įkrovimo būdas. Pirmiausia, tai nėra saugus įkrovimo būdas, nes labai apkraunama elektros linija. Tai tarsi nuolat verdantis elektrinis virdulys. Perkaista kabeliai, gali išmušti saugiklius ir atsirasti kitų problemų.

Kitas labai svarbus momentas – įkrovimo stotelė leidžia įkrauti elektromobilį daug greičiau. Pavyzdžiui, jei Hyundai IONIQ 5 paprastai iš rozetės įkraunamas per 25 val, tai su įkrovimo stotele įkrovimas trunka vos 9 val. Tuo tarpu BMW i7 iš rozetės įkraunamas per 48 val, o su įkrovimo stotele tik per 15 val. Skirtumas akivaizdus, ar ne?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Paskutiniai straipsniai