Vystyklai – ne tik vystymui

rasytojas avataras

Posted on :

Vystymas nėra naujovė. Manoma, kad kūdikių vystymas egzistavo jau paleolito eroje, tad gerokai anksčiau, negu galėtume pagalvoti. Vystyklai nepraranda savo populiarumo ir mūsų laikais. Žinoma, šiek tiek pasikeitė jų paskirtis ir vystyklai pritaikomi daug plačiau, negu vien tik vystymui. Jie patiesiami, jais užklojama, nuvaloma, sušildoma, taip pat naudojami vietoje rankšluosčio.

Vystymas per medicininę prizmę

Anksčiau sklandė nuomonė, jog standus kūdikių vystymas padeda jo kojytėms augti tiesioms. Vis tik moksliniai šaltiniai skelbia, jog ši nuomonė yra klaidinga ir standus kūdikių kojyčių vystymas gali turėti įtakos netaisyklingam klubų sąnarių vystymui, dėl ko gali atsirasti klubų sąnarių displazija. Kita vertus, netgi vaikų gydytojai teigia, jog suvystytas kūdikis būna ramesnis, jaučiasi saugesnis, jo netrikdo nevalingi galūnių refleksai, jis miega ramiau. Tad kaip vystyti kūdikį, kad ir klubai būtų saugūs, ir kūdikis ramus? O gi paprastai – stipriau suvystyti viršutinę kūno dalį, rankytes, o kojytes palikti kaip įmanoma laisvesnes, tam, kad jo galėtų būti laisvai atvedamos į šalis per klubų sąnarius. Tokiu būdu suvysčius kūdikį, pasieksite teigiamą kūdikio raminimo efektą ir kartu apsaugosite jo klubų sąnarius.

Kam dar naudojami vystyklai?

Patiesti – kokybiški austiniai vystyklai gali būti naudojami vietoje paklotėlio. Jie ne tik bus švelnūs, jeigu norėtumėte kūdikį paguldyti nuogą, bet ir pakankamai apsaugantys, jeigu reikėtų sugerti nedidelį kiekį kūdikio išskyrų.

Nušluostyti – švelnūs ekologiškos medvilnės vystyklai su kiekvienu skalbimu dar labiau suminkštėja ir yra sugeriantys, todėl gali puikiai pasitarnauti vietoje rankšluosčio ar puikiai pasitarnauti atpylinėjančiam kūdikiui.

Apsaugoti – ekologiškos medvilnės vystyklų gamyboje nenaudojamos balinančios ir glamžumą mažinančios cheminės medžiagos. O chemikalų neprisotinti vystyklai išlieka ypatingai pralaidūs orui, todėl jais drąsiai galite uždengti kūdikio vežimėlį siekdami jį apsaugoti nuo saulės ar mašalų. Žinoma, prieš tai darant reikia atkreipti dėmesį į audinio tankumą.

Alergiškų kūdikių priežiūrai – kadangi ekologiškos medvilnės vystyklai nė viename jų gamybos etape nesusiduria su toksinėmis cheminėmis medžiagomis, tad yra švarios sudėties ir savyje neturi alergenų, kuriuos galima rasti įprastiniuose vystykluose. Būtent ši savybė ekologiškos medvilnės vystyklus daro tokius patikimus ir saugius alergiškų kūdikių priežiūrai.

Žinoma, galima sugalvoti dar aibę vystyklų panaudojimo būdų. Tačiau kad ir ką su jais darytumėte, svarbiausios yra šios vystyklų savybės – audinio saugumas (be cheminių priemaišų), audimo tankumas (pvz.: stori audiniai netinka kūdikio vežimėlio uždengimui, tačiau puikiai tinka paklojimui) bei vystyklo dydis. Žinoma, jeigu šalia išvardintų savybių vystyklas yra dar ir gražus bei stilings, tai džiugina mamos akį ir padaro jį dar mylimesnį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *