Vonios šviestuvai su LED technologija

rasytojas avataras

Posted on :

Modern bathroom with wooden countertop, shower, basin and big mirror

Vonios kambario apšvietimas turi atitikti tris pagrindinius reikalavimus: funkcionalus, saugumas ir praktiškumas. Dėl didelės drėgmės ir nuolatinio kondensacijos susidarymo ant šviestuvų paviršiaus, vonios kambarių apšvietimo sistemoms keliami keli didesni reikalavimai.

Nepaisant to, kad vonios kambarys paprastai yra mažo dydžio, gana svarbus jo išdėstymo aspektas yra erdvės zonavimo klausimas.

Vonios kambario apšvietimas turėtų būti suskirstytas į tris grupes:

Viršutinis apšvietimas

Jis turi užtikrinti pakankamą apšvietimą visame kambario plote. Paprastai vonios kambariuose naudojami įleidžiami šviestuvai. Kai reikia sumažinti pakabinamų lubų aukštį, įleidžiamo šviestuvo korpuso aukštis tampa ribojančiu veiksniu, tokiu atveju geras pasirinkimas yra sumontuoti viršutinius  įleidžiamus LED šviestuvus ir LED plokštes.

Vidutinis   apšvietimas

Reikalingas apšviesti vietą šalia veidrodžio. Paprastai toks apšvietimas yra šviestuvai arba lempos, esančios veidrodžio šonuose arba virš jo.  Šio tipo apšvietimas yra būtinas patogiai higienai ir kosmetinėms procedūroms atlikti. Tokių šviestuvų šviesa turėtų būti pakankamai ryški, bet tuo pačiu neakinanti.

Apatinis apšvietimas

Daugeliu atvejų jis yra dekoratyvus, o ne funkcionalus. Toks apšvietimas gali būti lempų arba LED juostų, įmontuotų į grindis ar sienas, pavidalu.

Galvojant apie tinkamų šviestuvų išdėstymą, formą, spalvą, būtina atsižvelgti į  vonios kambario suplanavimą, jos plotą, tūrį, prieigą prie natūralios šviesos. Apšvietimo prietaisų išdėstymui įtakos turi baldų išdėstymas, santechnika ir apdailos medžiagos. Erdviame vonios kambaryje daug lengviau įgyvendinti beveik bet kokią dizaino idėją.

LED prietaisai savo techninėmis ir eksploatacinėmis savybėmis pastebimai pranašesni už tradicines halogenines arba kaitrines lempas. Jas naudojant vonios kambaryje, lengva nustatyti reikiamą šviesos spektrą, pasirinkti optimalią temperatūrą, sklaidos kampą, galią. LED įranga gali būti naudojama erdvei padalyti į kelias zonas. Šiuolaikiniai trijų fazių šviestuvai leidžia sukurti iki trijų apšvietimo grupių, su galimybe savarankiškai juos valdyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *