Virtuvės plytelės – praktiški patarimai mažai virtuvei

rasytojas avataras

Posted on :

Nedidelės virtuvės interjero dizaino projektavimas gali būti šiek tiek sudėtingas. Efektyviai panaudotos plytelės paverčiant kompaktišką virtuvės erdvę atvira ir pilnai funkcionalia. Kruopščiai parinkę plytelių spalvas, apdailą, dydžius ir įtraukę apgalvotus dizaino elementus, galite sukurti erdvės iliuziją, kuri suteiks kitokį erdvės suvokimo pojūtį.

Vienas iš pagrindinių mažos virtuvės dizaino principų yra rinktis šviesias plyteles. Tokios spalvos, kaip balta, kreminė, šviesiai pilka ar švelnios pastelinės spalvos, mažose erdvėse nustebsite, bet išties padarys stebuklus. Šviesios spalvos turi savybę atspindėti daugiau šviesos, todėl virtuvė mūsų akimis tampa didesnė.

Išlaikykite monochromatinę spalvų schemą tiek plytelėms, tiek spintelėms, kadangi kai jų spalvos praktiškai susilieja, pašalinami vizualiniai trukdžiai (tarpeliai) ir sukuriamas vientisas, platus vaizdas, kuris suteikia virtuvei erdvės. Tačiau, jei norisi ne minimalizmo, o šiek tiek akcentų – rinkitės tvarkingą plytelių dizainą. Tai gali apimti švelnias linijas, minimalius ornamentus,  Venkite įvairiausių sudėtingų raštų, kurie gali tik sumažinti erdvės iliuziją ir smarkiai patraukti dėmesį.

Norint vizualiai padidinti erdvę, rinkitės ne matines, o blizgias virtuvės plyteles. Blizgios virtuvės plytelės turi savybę, kaip ir šviesios spalvos, veiksmingai atspindėti šviesą. Tai taip pat sukuria gylio pojūtį, todėl erdvė tampa vizualiai erdvi ir tuo pačiu net jaukesnė.

Rinkdamiesi didelių matmenų plyteles su minimaliomis tarpų linijomis, padidinsite erdvės suvokimą dėl labiau vientiso vaizdo. Pavyzdžiui, didelės porcelianinės ar keraminės plytelės gali būti puikus pasirinkimas tiek grindims, tiek sienoms, kurių pagalba sukuriamas vientisas vaizdas. O norint sukurti kuo vientisesnį vizualą, naudokite tas pačias plyteles ir sienoms tiesti. Toks ištisinis paviršius tam tikra prasme apgaus akį ir ji suvoks tai, kaip vientisą plotą.

Taip pat norint, kad virtuvės plytelės sudarytų aukštesnių lubų iliuziją, dengiant sienas, plyteles dėliokite vertikaliai. Nepaisant to, kad faktiškai plotas yra toks pats, koks ir būtų dedant plyteles horizontaliai, jos atrodytų ne tokios aukštos. Tai vienas iš lengviausių triukų apgauti smegenis, kalbant apie erdvės suvokimą.

Jei vis dar erdvės virtuvėje nepakanka – įrenkite apšvietimą po spintelėmis, kad būtų apšviestas stalviršis. Tai ne tik pagerins virtuvės funkcionalumą esant prastesniam matomumui, bet ir suteiks erdvumo. Šviesos ir šešėlių sąveika sukuria gylio pojūtį ir padeda sukurti erdvės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Paskutiniai straipsniai