Vestuvių fotografo patarimai, kaip išsirinkti vietą vestuvėms

rasytojas avataras

Posted on :

Vestuvių fotografas dalyvauja maždaug dviejose vestuvėse per savaitę. Sezono metu ir daugiau. Tad tai antras žmogus po vedybų planuotojo, žinantis kas tinka vestuvėse, kas gražu, kas palieka įspūdį, o kas ne. Tad jei kyla klausimų, visada galima kreiptis į fotografą. O šiuo metu, fotografo patarimai apie vestuvių šventės vietą.

Erdvė

Pasirinkite vietą, kur tilptų tiek žmonių, kiek bus jūsų svečių. Nesirinkite vietos su mintimi „pasispausim“. Lygiai taip pat pasirinkus vietą kur telpa 100 svečių, o jūsų atvyksta tik 50, bus nejauku, bet daug plačios erdvės.

Pirmiausia apsispręskite, kiek žmonių bus jūsų vestuvėse, tuomet pasirinkite vietą, kur telpa toks svečių kiekis.

Ar bus reikalinga nakvynė?

Tai vienas iš klausimų, kurį svarbu atsakyti prieš išsirenkant vietą. Jei svečiai vietiniai iš to paties miesto ir turi kur sugrįžti nakvoti, o šventė vyksta čia pat mieste – tuomet nereikia sukti galvos. Tačiau jei tarp šventės dalyvių arti pusės bus atvykstančių iš kitų miestų ar net kitų šalių, verta pagalvoti apie nakvynės vietą. Daug paprasčiau rinktis šventės vietą su viešbučiu ar dvarą su įrengtais numeriais svečiams. Taip nereikia sukti galvos nei jums, kada svečiai išsibėgios, nei svečiams, kur reikės priglausti galvą nakčiai.

Apšvietimas

Nėra nieko baisiau, kaip spalvotomis lemputėmis padabintos lubos, nušviečiančios svečių veidus žaliais, raudonais ir purpuriniais atspalviais. Vestuvių fotografas sukandęs dantis nufotografuos, tačiau vaizdelis garantuotai bus netoks, kokio jūs tikėtumėtės.

Rinkitės šventės vietas, kur yra pakankamai natūralios šviesos dienos metu, o vakare šviečia baltos, šviesios lempos. Svarbu, jog patalpos būtų pakankamai šviesios, šviesa būtų išsklaidyta ir nebūtų tamsių užkaborių patalpose.

Neturint normalaus apšvietimo kyla daug nepatogumų  fotografams ir videografams – sudėtinga užfiksuoti esmines ir svarbiausias akimirkas, o fotografijų retušavimas užima dvigubai daugiau laiko.

Šventės ir vietos stilius

Ne paskutinėje vietoje ir vietos stilius. Jei norite elegantiškų vestuvių, su puošniomis suknelėmis, tikriausiai nesirinksite kaimiškos sodybos su medžioklės motyvais dekoruotomis sienomis. Tuo tarpu jei norite nutrūktgalviškos šventės ir polkos su ragučiais, tuomet dvaras su peteliškėmis pasipuošusiais oficiantais, jums netiks.

Renkantis šventės vietą, svarbu atsižvelgti į tai, koks jūsų stilius, kokia vakaro programa, kaip norite puoštis ir kaip atvyks pasipuošę jūsų svečiai.

Vieta lauke

Jei vestuvės vyksta vasarą, smagu šventės metu iškišti nosį ir į lauką. Todėl šaunu, jei šventės vieta, turi kiemelį, sodelį ar net visą parką. Gali išeiti prasivėdinti svečiai, galima išeiti su jaunaisiais nusifotografuoti kitoje aplinkoje.

Pasikvieskite fotografą  į apžiūrą

Kuomet apgalvosite visus potencialius variantus ir išsirinksite 2-3 labiausiai jums patinkančias vietas, pasikvieskite į pakartotinę apžiūrą fotografą. Profesionalas gali lengvai įvertinti ar tai gera vieta fotosesijai, ar  tinkamas apšvietimas ar erdvės palankios fotografuoti didesnes grupes žmonių. Galbūt fotografas jau bus čia dirbęs ir turės patarimų, pastebėjimų apie dekorą, stalų išdėstymą ir pan. Nepamirškite, jog fotografas yra dalyvavęs  gerokai daugiau vestuvių nei jūs, tad naudokitės galimybe pasiklausyti patyrusio žmogaus.

Biudžetas

Nors punktas paskutinis, tačiau savo svarba, biudžetas dažniausiai pirmoje vietoje. Rengiant vestuves svarbu subalansuoti biudžetą. Negalite vienam dalykui skirti daug, o kitiems nieko. Pagalvokite, kokia šventė dvare su keliais svečiais, namie teptais sumuštiniais ir kuklia suknele? Tai nedera. Todėl gerai susidėliokite biudžetą, suplanuokite veiklas ir nereikės prašyti fotografo prifotošopinti trečio aukšto vestuviniam tortui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Paskutiniai straipsniai