Vertimo įvertinimas: kas, kur, kodėl ir už kiek?

straipsniai avataras

Posted on :

vertimo paslaugos vilniusVertimo įvertinimas yra nauja ir gana netradicinė paslauga. Jos atsiradimą padiktavo poreikis. Vis dažniau atnešami kitų, laisvai samdomų, vertėjų darbai išaugino poreikį tuos darbus tikrinti. Juk dažnai klientui sudėtinga įvertinti tokį nepamatuojamą ir nepasveriamą dalyką kaip vertimo kokybė.

Kieno vertinimas patikimas?

Vis dėlto, ne kiekvienas vertėjas ar redaktorius gali vertinti kitų kolegų darbą. Tam būtina kompetencija, kurią geriausiai atspindi turima vertėjo kvalifikacija žmogaus, kurio teikiamos vertimo paslaugos vilnius.

Todėl reikia rinktis žmogų, kuris turi redaktoriaus, vertimo žodžiu ir raštu patirties. Svarbu ir biuras, kurį jis atstovauja. Populiariausias vertimu biuras vilniuje laisves pr, vertimu biuras kaune, vertimu biuras vilniuje kalvariju gatveje ir vertimu biuras vilniuje pylimo g.

„Vertėjų daug, o versti nėra kam”

Esu skaičiusi kažkur antraštę, kad vertėjų daug, o versti nėra kam. Tikrai panaši situacija yra tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje ar kaimyninėje Lenkijoje. Iškabų apie pigiausius, geriausius, vertimus ar kad atliekamas skubus vertimas, skaičius net rėžia akį, o kai pasisuka kalba apie kokybišką vertimą surasti ekspertą tampa labai sudėtinga. Juolab, ne kiekvienas vertimu biuras vilniuje su notaro patvirtinimu gali tvirtinti vertimus. Kita vertus ir vertimu biuras vilniuje kainos skiriasi ne kartą ar du, o dešimtis.

Taigi, vertimo paslaugos vilnius įvertinimas gali apsaugoti klientą nuo nekokybiško paslaugos tiekėjo.

Kaina priklauso nuo kelių aspektų

Kalbėdami apie vertimo įvertinimą turime galvoje ir kainą, kuri gali priklausyti ir nuo teksto apimties, ir nuo laiko skirto įvertinimui atlikti. Vis dėlto, tokios vertimo paslaugos vilnius teikiamos ir nemokamai. Tačiau ne iš visų kalbų. Tokios vertimo paslaugos vilnius vertinamos iš rusų, estų, latvių ir anglų kalbų nemokamai.

Kartais tenka išgirsti klausimą ar vertimo įvertinimas yra tolygus tam ką teikia vertimu biuras su notaru vilniuje. Atsakymas tikrai ne. Pirmiausiai todėl, kad vertimo įvertinamas atliekamas dėl kliento. Kad jis galėtų gauti kokybiškas paslaugas. Tuo tarpu notaro patvirtinimas teikiamas dokumentų vertimams, kurie reikalingi dėl juridinių, formalių taisyklių įpareigojimo. Notaras tvirtina ne kokybę, o tikslumą, verčiamo dokumento autentiškumą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *