Vaikų darželis Kaune ir pirmoji diena jame: kaip pasiruošti?

rasytojas avataras

Posted on :
,

Jaunus tėvus dažnai kankina klausimas, kada pradėti leisti savo vaiką į darželį. Ar kai jam vieneri, dveji, treji ar ketveri? Atsakymą į šį klausimą turi rasti kiekviena šeima, atsižvelgiant į vaiko asmenines savybes, susiklosčiusias aplinkybes (tėvų finansinė, darbinė padėtis ir kt.). Specialistų teigimu, vaikų darželis Kaune yra nauda pačiam vaikui, nes 2-4 metų vaikams atsiranda ir susiformuoja tokie svarbūs jausmai kaip ištikimybė, draugystė ir meilė. Jie tampa socialesni, noriai dalyvauja ugdomose veiklose ir mokosi savarankiškumo. Didžiausia pastebima darželio teikiama nauda yra mokėjimas bendrauti ir būti bendruomenės dalimi – palaukti, dalintis, užjausti, laimėti ir pralaimėti. Taigi, kaip pasiruošti pirmajai dienai, kad vaikų darželis Kaune neapkartintų kasdienybės?

Komunikuokite apie savo sprendimą

Komunikacija – raktas į geresnius santykius ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų pasaulyje. Todėl kasdien po truputį pasakokite vaikui, kodėl jis eis į darželį, kartu laukite tos dienos ir prie jo nekalbėkite apie savo nerimą ir baimes darželio klausimu.

Gąsdinimams – NE

Turbūt daugumai tekę girdėti tėvus sakant „nuvesiu tave į darželį ir paliksiu, jei neklausysi“. Čia yra viena didžiųjų klaidų, dėl ko vaikai nenori eiti į darželį, nes tokiais pasakymais darželis prilyginamas bausmei. Tačiau vaikų darželis Kaune turėtų vaikui kelti pozityvius jausmus ir emocijas, tad tėvams vertėtų sakyti „tu jau toks didelis, kad jau galėsi eiti į darželį“. Tai girdėti vaikui bus daug kartų maloniau, nes kuris vaikas nenorėjo greičiau užaugti?

Organizmo grūdinimas

Pradėję eiti į darželį, vaikai ima dažniau sirgti. Todėl keletą mėnesių prieš pradedant lankyti darželį, vaikui naudinga vaikščioti basomis namuose ar vasarą lauke – taip bus stiprinama imuninė ir nervų sistema. Taip pat, duokite vaikui gerti šaltų gėrimų, valgyti ledus. Jokiu būdu neauginkite vaiko „šiltnamio sąlygomis“.

Savaime suprantama, kad vaikų darželis Kaune ir jo išsirinkimas yra svarbus žingsnis ir etapas kiekvienos šeimos gyvenime. Rekomenduojama darželį rinktis atsižvelgiant į gyvenamąją vietą, ten dirbančius pedagogus ir atsiliepimus internete. Pavyzdžiui, vaikų darželis Kaune „Rudnosiukas“ yra gerai vertinamas ne tik tėvų, bet ir vaikų – jie čia smagiai leidžia laiką ir įdomiai mokosi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Paskutiniai straipsniai