Užsieniečių įdarbinimas: dažniausiai daromos klaidos

zawe avataras

Posted on :

Nusprendus įdarbinti užsienietį visada siūlome tartis su specialistais, kurie ne tik nurodo, kokių dokumentų reikia, tačiau taip pat ir padeda juos sutvarkyti. Šiuo metu užsieniečių įdarbinimas Lietuvoje yra galimas gana greitai ir paprastai, tad normalu, kad daugelis įmonių naudojasi tokia galimybe ir plečia savo komandą motyvuotais, tikslo siekiančiais darbuotojais.

Visgi, yra tam tikros klaidos, kurios dažniausiai daromos įdarbinant užsieniečius. Jas ir aptarsime žemiau.

Darbuotojas, kuris turi reikalingą kvalifikaciją

Svarbu, kad tas asmuo, kuris atvyksta dirbti į Lietuvą dėl to, kad patenka į profesijų sąrašą, kuri atveria duris realizuoti darbus Lietuvoje, turėtų dokumentus, kurie ir įrodo jo kvalifikaciją. Kartais darbdaviai tokių dokumentų nepatikrina ir tai yra labai blogai. Kadangi migracijos tarnybai šių dokumentų pateikti nereikia, kartais darbdaviai tarsi patingi, o gal ir nežino, kad patikra yra labai rekomenduotina, net būtina.

Ar tikrai asmuo gali gyventi Lietuvoje?

Gana dažnai darbdavių daroma klaida yra ta, kad jie paprasčiausiai netikrina, ar tam tikras asmuo turi galimybę gyventi Lietuvoje. Tai galioja asmenims, kurie yra iš trečiųjų šalių, kadangi atvykusiems iš Šengeno zonos – galimybės yra kur kas laisvesnės. Labai apsimoka kontaktuoti su Migracijos tarnyba, kuri ne tik atsako į rūpimus klausimus, tačiau taip pat ir padeda patikrinti tam tikro asmens laikino gyvenimo Lietuvoje dokumentus.

Sezoninio darbo apiforminimas

Taip pat kiek kitokios sąlygos yra taikomos tiems asmenims, kurie yra mūsų šalį atvyko dirbti tik sezoninio darbo. Šiuo metu pagal įstatymus užsienio pilietis mūsų šalyje dirbti sezoninį darbą gali 6 mėnesius per 12 mėnesių. Kadangi tokių darbuotojų įdarbinimas yra gana greitas ir paprastas, žemės ūkio, miškų ūkio, apgyvendinimo įmonės turėtų plačiau domėtis galimybėmis.

Svarbiausia yra geri savo sferos specialistai, kurie gali padėti jums tinkamai įdarbinti asmenis iš kitos šalies. Juk užsieniečių įdarbinimas jiems yra kasdieninė duona, tad ir pats procesas yra greitas bei džiuginantis rezultatu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *