Treniruotės, mityba ir sporto papildai

rasytojas avataras

Posted on :

Mityba ir sporto papildai, pritaikyti sportuojančiam žmogui, glaudžiai siejasi su treniruočių režimu, tačiau reikėtų suprasti, kad visa tai neturėtų pasibaigti užvėrus sporto klubo duris. Tai turi persikelti ir į mūsų namus. Iš tiesų, net ir iki šiol yra nemažai sporto trenerių, kurie skiria begalę dėmesio tinkamų treniruočių programų taikymui ir psichologiniams aspektams, tačiau visiškai neskiria jokio dėmesio mitybos ir papildų vartojimo klausimams. Deja, bet be šių dviejų sudedamųjų dalių treniruotės gali būti visiškai beprasmės.

Klausite, kodėl tai yra taip svarbu? Jei žmogus ilgas valandas praleidžia sunkiai sportuodamas, jis privalo vartoti papildus ir pilnavertiškai maitintis tam, kad būtų tvirtas ne tik psichologiškai, bet visų svarbiausia – fiziškai. Tai padeda atstatyti jėgas, prisotinti raumenis naudingomis medžiagomis, kurios padeda jiems augti. Todėl verta pateikti tiesiogines sąsajas tarp sporto papildų ir mitybos.

Sportinės mitybos tikslas yra suteikti atletui visas reikiamas maistingąsias medžiagas, papildančias jo metabolizmą ir padedančias pasiekti intensyvių treniruočių tikslus. Profesionalūs treneriai jau seniai savo auklėtinius moko, kad atleto sėkmė slypi jo sveikatoje. O sveikatos užtikrinimas prasideda nuo maisto, kurį valgome ir su kuriuo mūsų organizmas gauna daug reikiamų vitaminų ir mineralų.

Tinkama mityba aktyviems žmonėms, ypač profesionaliems atletams, yra pagrindinis natūralus energijos šaltinis, kuris atstato jėgas ir suteikia mūsų organizmui reikiamą kiekį baltymų, angliavandenių ir riebalų, be kurių mėgstamos sporto šakos propagavimas tampa labai sudėtingu procesu. Be jokios abejonės yra labai skirtingų sporto šakų. Vienos jų reikalauja didelės fizinės jėgos, pvz., kultūrizmas ir sunkioji atletika, o kitos, tokios kaip tenisas, neatsiejamos nuo didelės ištvermės ir greičio. Dėl šių skirtumų, sporto papildai turėtų būti vartojami atsižvelgiant į konkrečią sporto šaką.

Turbūt žinote, kad kiekviena sporto šaka turi jai geriausiai pritaikytą mitybos planą – be abejo, nepamirštant individualių sportuojančio žmogaus poreikių – tačiau pasikliauti vien tik maistu kaip pagrindiniu vitaminų ir mineralų šaltiniu tikrai nėra įmanoma.

Pasirinkti tinkamus vitaminus ir papildus, kuriuos vartosime, yra toks pats svarbus žingsnis kaip ir bet kuris kitas sportinėje karjero priimamas sprendimas. Padarius klaidą ir ėmus vartoti netinkamus papildus, kurie neatitinka jūsų pagrindinių poreikių ir sporto šakos, gali turėti tiesioginės įtakos pralaimėjimui.

Sporto papildai palengvina tiek trenerio, tiek ir besitreniruojančio žmogaus sportinį darbą, nes suteikia daugiau energijos judėti pirmyn ir lengviau įgyvendinti norimus tikslus. Vartojamų papildų rūšys ir kiekiai priklauso nuo jūsų asmeninių poreikių. Kai kurie jų yra skirti masės auginimui, kai kurie – svorio mažinimui, o dar kiti suteikia daugiau jėgų ir gerina greitį. Ir tai tikrai nėra vienintelės paskirtys.

Iš tiesų, dabar pasirinkti tinkamiausius sporto papildus tikrai nėra labai sudėtinga. Nenorint skirti daug laiko informacijos paieškoms, galima pasiteirauti sporto papildus siūlančių prekybininkų patarimų ir rekomendacijų. Dažniausiai šie žmonės būna profesionalūs sportininkai, todėl visuomet gali pateikti patį geriausią ir puikiai pagrįstą pasiūlymą.

Kai pasirinksite tinkamus sporto papildus ir suderinsite savo mitybą, greitai pastebėsite, kad jūs įgaunate vis daugiau jėgų, entuziazmo ir jūsų rezultatai pasiekiami užtikrinčiau ir greičiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *