Traukinių trasos vaikams: padeda ugdyti svarbius įgūdžius

rasytojas avataras

Posted on :
,

Ar traukinių komplektai tinka vaikams?

Žaislinių traukinukų rinkiniai padeda vaikams lavinti vertingus įgūdžius, tokius kaip pasakojimo, kūrybinio mąstymo, miklumo, žodyno, komandinio darbo, matematikos ir kt. Šį kartą kiek atidžiau pažvelgsime į su matematika ir skaitymu susijusius įgūdžius, kuriuos vaikai gali išmokti žaisdami su žaisliniais traukinukais.

Vagonų ir trasų skaičiavimas

Traukinių trasos ir vagonai puikiai tinka treniruotis suskaičiuoti. Tai galite atlikti kartu su savo mažyliu: kartu statant didesnes traukinių vagonų eiles, pristabdykite ir iš lėto suskaičiuokite, kiek jų turite. Šie smagūs pratimai įtrauks vaikus ir jie mokysis žaisdami.

Paprasti sudėties ir atimties veiksmai

Traukinių trasos, vagonai ir traukinių bėgiai puikiai tinka iliustruoti pagrindinį sudėjimą ir atimtį. Pradėkite nuo vieno traukinio vagono, tada paklauskite dukros ar sūnaus, kiek vagonų šiuo metu turėtume, jei pridėtume dar vieną.

Susitaikykite, kad vaikas kartais atsakys teisingai, kartais ne. Tai – mokymosi proceso dalis. Bet kuriuo atveju pridėkite kitą vagoną ir suskaičiuokite juos. Išmokykite vaiką paprastos taisyklės: „vienas plius vienas lygu dviem“. Naudodami bet kokius skaičius, kuriuos ką tik sudėjome. Tą patį galite padaryti ir atimdami. Turime penkis traukinio vagonus, o aš nuvežu du, kiek tuomet lieka? Tada skaičiuokite kartu su vaiku.

Raidžių ir žodžių mokymasis

Šiek tiek pasirengus, traukinius galima paversti įrankiu, leidžiančiu praktikuoti raidžių atpažinimą, rašybą, regėjimo žodžius ir pagrindinę sakinio struktūrą. Raidžių praktikai ir rašybai iškirpkite mažus kvadratėlius ir ant kiekvieno užrašykite po vieną raidę. Tada užklijuokite raides ant traukinių vagonų. Tada jūsų vaikas gali rasti raides, kurių reikia žodžiams išrašyti arba tiesiog praktikuoti abėcėlės tvarką. Vyresniems vaikams vietoj raidžių naudokite žodžius. Tai gera žodžių mokymosi praktika, kuri ilgainiui padeda vaikams sukonstruoti sakinius. Suradę įdomų būdą, kaip praktikuoti šiuos įgūdžius, naudodami žaislą, kuris patinka jūsų vaikui, tikrai neprašausite. Traukinių trasos puikiai tam tinka!

Parduotuvėje vaikoprekes.lt rasite platų žaislinių traukinių asortimentą savo mažyliui. Rinkitės kokybę geromis kainomis ir padėkite vaikui įgyti naujų žinių!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Paskutiniai straipsniai