Terminai paraiškoms dėl saulės elektrinių įsirengimo

rasytojas avataras

Posted on :
,

saulės elektrinė

Gyventojai, kurie nori išsimokėtinai įsigyti saulės elektrinę nuo 2020 metų birželio 1 dienos galėjo teikti paraiškas kompensacijai gauti. Klimato kaitos programoje numatyta šiems projektas skirti dar 5 mln. eurų. Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas sako: „Saulės elektrinių įrengimas pasiekė rekordinius tempus. Per 5 mėn. Lietuvoje vartotojų, kurie patys pasigamina savo poreikiams žalią elektrą, padaugėjo jau dviem tūkstančiais – tiek, kiek pernai per visus metus.“

Jėgainės saulės parkuose

Dabar gaminančių vartotojų iš viso yra 5300. Ką tik pasibaigė terminas teikti paraiškas kompensacijai su paskola, norint įsirengti jėgainę. Tačiau nuo liepos 1 dienos galima teikti paraiškas dėl paramos saulės elektrinėms saulės parkuose. Kompensacijos dydis apie 323 eurai už 1 kW instaliuotos galios, o tai yra apie 30 % visos elektrinės sumos. Nutolusioms ir saulės parkuose esančioms jėgainėms įsirengti Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) skiria 5 mln. eurų kompensacijoms.

Saulės elektrinės namams

Saulės elektrinės ant nuosavo namo stogo – ekonomiškas sprendimas, kuris atneš finansinę grąžą ateityje. Verta įsirengti tokią jėgainę, kai namo ir šeimos reikmėms sunaudojama daug elektros. Namas apšildomas šiluminiais siurbliais, kurie varomi elektra, ateityje galvojama apie elektromobilio įsigijimą. Saulės elektrinės, prijungtos prie dvipusės apskaitos sistemos, aprūpina namą elektra dieną ir naktį, vasarą ir žiemą. Nuosavos jėgainės sumažina elektros kaštus mažiausiai 3 kartus, o jų atsiperkamumas siekia 5-7 metus.

Galvojantys apie saulės elektrines ant savo namo stogo ar žemės, nuo spalio 1 dienos galės teikti paraiškas dėl kompensacijos, kuri padengs apie 30 % elektrinės vertės. Teikiant paraišką reikia atidžiai užpildyti dokumentus, gerai, jeigu jau yra susitarta su įmone, kuri įrengs elektrinę. Tada galima įsitikinti ar įmonė ir jos gaminiai atitinka APVA paraiškos reikalavimus. Visada galima kreiptis į profesionalią „Saulės grąža“ komandą, kuri konsultuos jus pildant prašymą dėl paramos. Tai reiškia, kad jūs galėsite ją tinkamai parengti ir gauti paramą. „Saulės grąža“ naudoja tik aukščiausios kokybės įrangą ir saulės modulius, kurie turi ES sertifikatus. Taigi, turint gerą, patyrusį partnerį, saulės jėgainės įrengiamos greitai, nepažeidžiant stogo dangos, užtikrinant jų ilgaamžiškumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *