Lietuva pasaulyje pirmauja pagal šviesolaidinio interneto prieinamumo rodiklius. Visgi, reikia pripažinti, kad pakankamai didelė dalis lietuvių vis dar konservatyviai žiūri į pirkimą internetu, ypač tada, kai kalba pasisuka apie brangius daiktus, pavyzdžiui, televizorius, kompiuterius bei kitą elektroninę ar buitinę techniką. Anot specialistų, tokį elgesį lemia žmonių baimė būti apgautiems, juk prieš kelis metus spaudoje plačiai nuskambėjo kelios elektroninių parduotuvių aferos, kurios ne vienam lietuviui papurtė kišenes. Kita vertus, nereiktų leisti, kad vienas puvinys sugadintų visą obuolių maišą. Privalumų, perkant internetu, išties daug.
Pirkti elektroninėse parduotuvėse pigiau nei įprastose
Televizoriai internetu bei kiti daiktai internetinėse parduotuvėse kainuoja mažiau, kartais kainų skirtumas gali siekti net 30-40 proc. Kyla klausimas kodėl? Dėl prastenės kokybės? Tikrai ne! Tradicinėje parduotuvėje siūlomų prekių antkainį sudaro papildomos išlaidos – patalpų nuoma, personalo išlaikymas, komunaliniai mokesčiai ir t.t. Tuo tarpu, elektroninės parduotuvės išlaikymo kaštai yra gerokai mažesni. Tad atsiranda galimybė pirkėjui pasiūlyti patrauklesnę kainą už lygiai tokios pat kokybės prekę. Be to, parduodamoms prekėms yra suteikiama ir garantija.
Didesnis asortimentas
Tradicinių parduotuvių patalpos nėra guminės, todėl ir prekių asortimentas yra ribotas: dažniausiai siūlomos naujausios, paklausiausios, o tuo pačiu ir brangiausios prekės. O štai internete visai kitokia situacija. Elektroninė parduotuvė tarsi milžiniškas sandėlis, kuriame galima rasti praktiškai viską, o jei norimos prekės nėra, ją visada gali atsiųsti iš tiekėjo.
Pirkti virtualioje erdvėje tiesiog patogu
Skalbimo mašinos, mobilieji telefonai, sulčiaspaudės ar televizoriai internetu gali būti įsigyti vos keliais pelės klavišų paspaudimais, o svarbiausia, kad įsigyti daiktai yra pristatomi tiesiai į namus, todėl nereikia sukti galvos, kokiu būdu į namus parsigabenti 170 cm įstrižainės televizorių.
Pinigų grąžinimo garantija
Visgi, jei taip nutiktų, kad įsigyta prekė netenkina arba turi broką, ją visada galima grąžinti internetinei parduotuvei, iš kurios jį buvo įsigyta, o pinigai yra grąžinami pirkėjui. Tiesa, jei prekė buvo pažeista dėl pirkėjo kaltės, jos niekas atgal nebepriims, tačiau lygiai tokia pat prekių grąžinimo politika yra taikoma ir tradicinėse parduotuvėse.
Parašykite komentarą