Švarių namų reikšmė sveikatai ir gerovei

rasytojas avataras

Posted on :

Yra žmonių, kurie nemato prasmės tvarkyti namus arba daro tai per retai. Atrodo, tai neatneša jokios kitos, išskyrus estetinę vertę, tačiau tai yra toli nuo tiesos. Tvarkingi namai turi didelę reikšmę jūsų gerovei ir tam yra kelios priežastys:
• Visų pirma, tvarkinguose namuose padarysite daugiau darbų, nes tvarkingoje aplinkoje lengviau susikaupti. Netvarka ir nešvarūs paviršiai gali blaškyti dėmesį, kai tuo tarpu, tvarkinga aplinka – nesąmoningai didina organizuotumą bei norą kitus darbus atlikti tvarkingai.
• Taip pat, daug lengviau surasti tai, ko jums reikia, kai viskas yra organizuotai sudėliota į vietas. Tvarka gali pagerinti ir jūsų sveikatą – dulkės gali sukelti kvėpavimo takų sutrikimus, nešvarioje aplinkoje daug greičiau plinta mikrobai ir virusai, tai reiškia padidėja rizika susirgti ir užkrėsti liga savo artimuosius. Tvarka namuose ramina ir motyvuoja – tvarkinguose namuose patirsite mažiau streso. Tyrimai parodė, kad chaotiškoje aplinkoje žmonių streso lygis aukštesnis, o tai dažnai veda prie ydingų įpročių: užkandžiavimo, rukymo, alkoholio vartojimo ir kitų.
Netvarkoje turite didesnę tikimybę susižeisti – ant jūsų gali netikėtai užkristi daiktas nuo spintos, užlipsite ant kažko aštraus ar galite užkliūti už netikėto daikto.
• Technika genda greičiau. Šiais pažengusių technologijų laikais kiekvienas savo nauome turi ne vieną elektroninį įrenginį. Nuolatos valomi daiktai ilgai atrodo kaip nauji. Nešvarumai ir dulkės yra didelis elektronikos priešas, nes prisirinkus dulkių kompiuteriai, šaldytuvai ir kiti įrenginiai gali sugesti. Tokiu būdu, jūs prarasite pinigus taisymui, taigi geresnė investicija būtų tiesiog užsakytos valymo paslaugos.
• Tvarkingi namai nesukelia nepatogių socialinių situacijų. Jeigu netikėtai apsilanko draugai yra nepatogu juos priimti į netvarkingus namus,o ką daryti, jeigu kavinėje susitinkate simpatišką merginą ar vaikiną ir negalite pasikviesti jų į svečius, nes tada jiems tektų pamatyti jūsų netvarką.
Taigi tvarka namuose turi daug privalumų – pradedant organizuotumu, socialinėmis naudomis, ir baigiant jūsų sveikata bei daiktų ilgaamžiškumu. Suprantama, kad šiais laikais žmogus užsiėmęs ir nevisada turi laiko tvarkytis, jei neturite galimybių susitvarkyti patys, puiki alternatyva yra valymo paslaugos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Paskutiniai straipsniai