Švariai gyventi paprasta

rasytojas avataras

Posted on :

Vis labiau pavasarėjant ir ilgėjant dienoms norisi tvarkytis namus, išvalyti pamirštus kampelius. Tačiau gamintojų cheminių valiklių pasiūla tokia didelė, kad kartais yra itin sunku juos tinkamai pasirinkti. Gyvename aplinkoje ir laike, kuomet norime kuo mažiau naudoti cheminių priemonių savo aplinkoje. Tokiu būdu saugome savo aplinką, o ypač tai aktualu auginant mažus vaikus, kurie ropoja ir liečia visus paviršius. Įmanoma savo namus valyti labai paprastomis ir visiems prieinamomis priemonėmis, taip ne tik išvengiant cheminių valiklių, bet ir taupant savo pinigus. www.mksvarosnamai.lt dalinasi ypač paprastais patarimais, kurie gali padėti Jums, norint puoselėti švarius namus.

 

Valykite vonią su greipfrutu ir druska.

Kitą kartą būdami prekybos centre būtinai įmeskite į savo krepšį papildomą greipfrutą – ne valgymui, bet valymui. Šis citrusinis vaisius yra puikus sprendimas nešvariai voniai.  Tiesiog supjaustykite vaisių stambiais griežinėliais ir užberkite druskos. Druska sukuria abrazyvinę tekstūrą, o greipfrute esanti citrinos rūgštis padės suskaidyti dėmes. Ir dar vienas pliusas – po tokio valymo Jūsų vonios kambarys ne tik bus švarus, bet ir skaniai kvepės.

Dezinfekuokite kempines mikrobangų krosnelėje.

Virtuvine kempinėle naudojatės plaudami indus, valant stalviršius ir kitus nešvarius paviršius. Ironiška, bet tai gali paskleisti milijonus bakterijų visuose Jūsų namuose.

Sprendimas? Šiek tiek sudrėkinkite kempinę ir 90 sekundžių pakaitinkite mikrobangų krosnelėje. Tokiu būdu sumažinsite bakterijų užterštumą iki 99 procentų. Tiesiog įsitikinkite, kad jūsų kempinėje nėra metalinių šveitiklių.

Atnaujinkite čiužinį su soda.

Reguliariai skalbiame patalynės užvalkalus. Bet dauguma iš mūsų praktiškai niekada nevalome čiužinių, kuriuose net ir plika akimi nematome daugybės nešvarumų ar atsiranda nemalonus kvapas. Tačiau yra paprastas būdas apriboti bakterijų užteršimą ir alergiją sukeliančias dulkes. Bent kartą per mėnesį tiesiog nusiurbkite čiužinį ir pabarstykite ant jo kepimo sodos. Leiskite sodai pabūti keletą valandų, kad sugertų visus kvapus ir nešvarumus, vėl išsiurbkite. Atnaujintas čiužinys suteiks gaivos pojūtį ir išvengsite naujo čiužinio pirkimo.

Pjaustymo lenteles valykite citrina.

Nors daugumą plastikinių pjaustymo lentų galima plauti indaplovėje, bet medinėms tai visiškai netinka. Laimei, Jūs galite pašalinti šias sunkias dėmes iš  medinių lentelių, įtrindami jas šiek tiek citrina ir druska. Viskas, ką Jums reikia padaryti – pabarstyti druskos ant pjaustymo lentos, patrinti perpjauta citrina ir palikti mišinį keletą minučių . Tada nuplaukite lentą švariu vandeniu, nuvalykite ir naudokite pagal paskirtį.

Mikrobangų krosnelę valykite garu.

Išvalyti mikrobangų krosnelės vidų dažnai tampa vienu nemaloniausių darbų – prilipę maisto likučiai kampuose, grotelėse. Laimei nedidelis garų kiekis gali palengvinti darbą. Tiesiog įdėkite į mikrobangų krosnelę dubenį su keliais šaukštais baltojo acto ir puodeliu vandens, kelias minutes pakaitinkite. Garai ir mišinys padės lengviau nuvalyti nešvarumus iš Jūsų mikrobangų krosnelės.

Nepamirškite tinkamai pasirūpinti skalbimo mašina.

Daugelis iš mūsų mano, kad skalbimo mašinos dėl naudojamų ploviklių savaime yra švarios. Tai toli gražu nėra taip. Nustatyta, kad norint pašalinti daugybę užkrečiamų virusų nepakanka įprasto plovimo ir skalavimo. Pagrindinis ingredientas, kurio reikia norint tai padaryti – baliklis. Norėdami gerai išvalyti skalbyklę, įjunkite mašiną naudodami karštą vandenį ir 150-200ml baliklio.

Niekada neperkraukite indaplovės.

Dažnas iš mūsų mėgstame pridėti į indaplovę indų tiek, kad joje nebelieka tuščios vietos. Tačiau tyrimai parodė, kad perkrautos indaplovės plauna mažiau efektyviai. Todėl pasistenkite dėti mažiau indų – tada jie ir geriau išplaunami, ir geriau išdžiovinami.

Kilimų dėmes pašalinkite actu ir garų lygintuvu.

Jeigu turite kilimą tai neabejotinai teko susidurti su dėmėmis ir jų valymu nuo kilimo. O jeigu dar namuose yra mažų vaikų… Laimei yra paprasta būdas dėmėms valyti. Jums reikia tik acto, šiek tiek vandens ir garų lygintuvo, kad pašalintumėte bet kokias dėmes. Tiesiog sumaišykite actą ir vandenį santykiu 1: 3, užtepkite ant dėmės ir uždenkite dėmę drėgnu skudurėliu, prieš tai garindami maždaug 30 sekundžių. Tai turėtų padėti išvalyti kilimą, tačiau visada įsitikinkite, ką rekomenduoja gamintojas, kad tokiu valymu dar labiau nepažeistumėte gaminio.

Plaukite ketaus keptuvę su bulve.

Ketaus keptuves ne visada paprasta prižiūrėti. Netinkamai išvalius gali likti kvapas ar atsirasti rūdžių. Viskas, ko Jums reikia, yra šiek tiek druskos ir bulvių – taip, bulvių – norint saugiai atsikratyti šios netvarkos. Tiesiog supilkite šiek tiek rupios druskos į savo ketaus keptuvę ir puse bulvės įtrinkite ją, kol dings dėmės ir bus galima nuplauti.

 

Namai – tai erdvė, kurioje norime ir turime būti saugūs. Todėl pasinaudokite itin paprastais patarimais ir kurkite švarią aplinką bei puoselėkite geras emocijas.

„MK švaros namai“ – Švariai gyventi paprasta!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *