Svarbiausios refliukso dietos taisyklės

straipsniai avataras

Posted on :

Refliuksas yra normalus fiziologinis procesas, tačiau dažnai patologiniu susirgimu jis tampa mįslingai. Liga užklumpa įvairaus amžiaus žmones, nuo jo nėra vaisų, o galimybė pasveikti tik liaudies medicinoje aprašytais metodais ir specialios dietos pagalba.

Vanduo, vanduo ir dar kartą vanduo

Svarbiausia nepamiršti, kad refliuksas dieta remiasi pagrindinėmis taisyklėmis, tokiomis kaip atsisakymas vitamino C, rūgščių obuolių sulčių, citrinų, apelsinų gėrimų. Virškinamąjį traktą dirgina ir pienas, kefyras, juoda arbata, žinoma alkoholis. Todėl refliukso gydymas naturaliais budais turėtų prasidėti nuo vandens kiekio sureguliavimo ir atsisakymo visų dirgiklių.

Padažams ne

Medikai pripažįsta, kad refliukso gydymas naturaliomis priemonemis niekaip nesiderina su sintetiniais produktais. Bulvių traškučiai, sausi pusryčiai, majonezas, didžioji dalis parduotuvėse pardavinėjamo pomidorų padažo turėtų atsidurti šiukšlių dėžėje.

Miltiniai produktai kelia pavojų

Refliuksas įnoringa mūsų šaldytuvo turiniui liga, refliukso gydymas liaudies medicina taip pat remiasi tokiomis rekomendacijomis, kaip miltinių patiekalų atsisakymas. Miltiniai patiekalai labai populiarūs, nes į šią kategoriją įeina ir duonos produktai, pyragai, blynai, cepelinai ir pan. Tai be ko mūsų lietuviška tradicinė virtuvė negalėtų apseiti, tačiau mitybos įpročius būtina keisti.

Vis dėlto, kasmet refliuksas nustatomas mažiausiai dviem šimtams pacientų. Šis skaičius nuolat auga ir per paskutinį dešimtmetį išaugo beveik šešis kartus. Iš jų dalis refliuksas vaikams, taip pat, manoma, kad motinos pieno sužadintas refliuksas kudikiams.

Dirbtinai mažinti skrandžio rūgštingumo negalima

Negydomas refliuksas dažnai sukelia šalutines ligas, tokias kaip virusinį bronchitą ar net gi vėžį. Vienas iš nemaloniausių simptomų yra refliukso sukeltas kosulys. Viena iš didžiausių klaidų bandymas dirbtinai sumažinti skrandžių rūgštingumą. Medikamentinis gydymas negydo, o tik pašalina simptomus, t.y. cheminėmis medžiagomis padeda suvirškinti maistą. Tačiau dirbtinas rūgštingumo mažinimas didina bakterijas. Taip pat rūgštis būtina skrandžio turiniui suvirškinti ir sumažinus jos kiekį refliuksas tik padidėja.

Todėl medikai siūlo ir šiuo metu itin populiarėja refliukso gydymas homeopatiniais vaistais. Naujos kartos preparatai visiškai saugiai, be pašalinių galimų pasekmių, padeda įveikti šį susirgimą. Kartais jie puikiai veikia kaip profilaktinė priemonė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *