Sužadėtuvių žiedo dovanojimo tradicijos ir reikšmės

rasytojas avataras

Posted on :

Sužadėtuvių žiedų mūvėjimas yra labai sena tradicija. Pradžioje sužadėtuvių žiedas buvo ženklas, jog būsima nuotaka gavo kraitį. Tuo tarpu šiandien tai yra romantiškas simbolis, kuris parodo atsidavimą, meilę ir įsipareigojimą. Sužadėtuvių žiedai yra tapę būsimos santuokos pažadu. Žiedo forma savaime kalba pati už save – tai yra amžinos ir niekuomet nesibaigiančios meilės simbolis.

Sužadėtuvių žiedų reikšmė

Bėgant šimtmečiams keitėsi ir sužadėtuvių žiedų reikšmė. Pradžioje, kuomet vos tik atsirado sužadėtuvių žiedai, žmonės tikėjo, kad kairės rankos bevardžiame piršte yra vena, kuri tiesiogiai susijungia su širdimi, todėl būtent šis pirštas buvo pasirinktas sužadėtuvių žiedo mūvėjimui, tokiu būdu įprasminant amžiną meilę.

Tuo tarpu Viduramžiais moteris iš savo partnerio gaudavo sužadėtuvių žiedą kaip būsimų vestuvių pažadą. Tuo metu visa tai buvo vertinta labai rimtai, todėl moterims buvo draudžiama mūvėti žiedą kitais tikslais. Kiek vėliau populiariais tapo du žiedai, kuriuos buvo galima mūvėti kartu. Vyras savo žiedą mūvėdavo iki vestuvių, o tuomet jį perduodavo savo išrinktajai, kuri nuo vestuvių dienos imdavo jį mūvėti kaip vestuvinį žiedą.

Šiandien sužadėtuvių žiedas yra labai svarbi būsimų vestuvių numatymo dalis. Tradiciškai sužadėtuvių žiedą mūvi tik moteris ir jį išrenka vyras. Tačiau pastaruoju metu vis dažniau pastebima, kad sužadėtuvių žiedą nusprendžia mūvėti ir vyrai.

Ar sužadėtuvių žiedai vis dar madingi?

Kai kurie žmonės klausia savęs, ar sužadėtuvių žiedai vis dar yra madingi? Atsakymas šiuo atveju yra vienareikšmiškas – tikrai taip! Sužadėtuvių žiedai iki šiol neprarado savo didelio populiarumo.

Žinoma, anuomet sužadėtuvių žiedai buvo prieinami tik aukštuomenei, o vidurinės ar žemesnės klasės atstovams jie buvo pernelyg brangūs. Tačiau situacija labai reikšmingai pasikeitė XX a. šeštajame dešimtmetyje, kuomet darbo užmokestis reikšmingai pakilo ir vis daugiau vyrų galėjo savo antrosios pusėms nupirkti sužadėtuvių žiedus. Taigi, anuomet tik aukštesniajai klasei prieinamais buvę sužadėtuvių žiedai bene kiekvienam žmogui tapo įprasta tradicija. Iki septintojo dešimtmečio labai reikšmingai išaugo sužadėtuvių žiedus dėvinčių porų skaičius. Ši tradicija neišblėso ir iki šių dienų. Be to, šiomis dienomis ypatingai populiaru sužadėtuvėms ieškoti ir labai prabangių sužadėtuvių žiedų modelių.

Kodėl sužadėtuvių žiedas?

Nepaisant jau minėtos sužadėtuvių žiedo reikšmės jums vis dar kyla klausimas, ar iš tikrųjų vertėtų investuoti į sužadėtuvių žiedą? Jei taip, tuomet pateiksime jums keletą priežasčių, kodėl ruošiantis sužadėtuvėms neabejotinai turėtumėte pasidairyti ir sužadėtuvių žiedo, kuris atitiktų jūsų antrosios pusės skonį:

  • Pati svarbiausia priežastis sužadėtuvių žiedo įsigijimui – tai yra labai romantiška ir nuo šiuolaikinių sužadėtuvių neatsiejama detalė, kurios neabejotinai tikisi kiekviena moteris. Be to, jei jūs esate visiškai tikri dėl savo sprendimo ir besąlygiškai mylite savo antrąją pusę, antrą kartą sužadėtuvių žiedo ieškoti jums tikrai neteks!
  • Žvelgiant iš jūsų antrosios pusės perspektyvos – susižadėjus kiekviena draugė ir kiekvienas šeimos narys neabejotinai norės pamatyti tą ypatingąją spindinčią sužadėtuves įprasminančią detalę, kartu su jūsų būsima žmona pasidžiaugiant jos laime.
  • „Ar tu iš tikrųjų turi visuomet užduoti tokį klausimą?! Ar negali bent kartą tiesiog pabūti romantišku?“ – ši citata taip pat puikiai parodo priežastį, kodėl sužadėtuvių žiedą padovanoti tiesiog būtina!
  • Visiems manantiems, kad sužadėtuvių žiedų kaina yra pernelyg didelė, tereikia sužadėtuvių žiedo kainą padalinti iš daugybės jūsų laukiančių laimės, meilės ir džiaugsmo kupinų metų. Tuomet tai sudarys vos kelis eurus per metus!
  • Spaudimas iš aplinkos – visos moterys jūsų mylimosios artimame rate jau buvo gavusios sužadėtuvių žiedą ar netrukus jį gaus, todėl jūs tikrai nenorite, jog jūsų antroji pusė būtų vienintelė, kuri per savo sužadėtuves iš jūsų negaus sužadėtuvių žiedo.

Daugiau apie sužadėtuvių žiedus: Ziedelis.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Paskutiniai straipsniai