Studijos Vilniuje – kur studijuoti ir kodėl?

rasytojas avataras

Posted on :

Ne paslaptis, kad studijos Vilniuje yra bene populiariausias pasirinkimas būsimų studentų tarpe. O kokias studijas ir kokią įstaigą pasirinkti, tikriausiai yra ne vieno abituriento ar bet kurio, besiruošiančio studijuoti, galvoje. Neretai tenka girdėti studentų nusivylimą studijomis universitetuose arba nuogąstavimus, kad pasirinko ne tą specialybę. Efektyvios studijos Vilniuje – iš tiesų gali būti nelengvas iššūkis, nes tiek studijų programų, tiek mokymo įstaigų yra tikrai nemažai, o taip svarbu teisingai nuspręsti ir nesuklysti pasirenkant tikrai aktualias ir paklausias studijas. Todėl labai svarbu analizuoti, skaityti, ieškoti atsiliepimų, gali būti labai svarbu atsižvelgti į aukštųjų mokyklų reitingavimo rezultatus, skelbiamus kasmet žurnale „Reitingai“. Juo labiau, kad ir darbdaviai jau keletą metų įvardija, kad studentų praktinis paruošimas kolegijoje yra geresnis, nei universitetuose.

Taigi, besidomintiems ir ieškantiems informacijos, kokios studijos Vilniuje šiuo metu yra geriausios, kurios labiausiai atitinka šių dienų verslo poreikius ir yra paklausios tarp darbdavių, galėtų atsižvelgti ir į reitingavimo rezultatus. Kaip žinia, aukščiausius įvertinimus itin dažnai gauna privačios Vilniaus kolegijos. Kodėl taip yra? Atsakymas galbūt slypi tame, kad privačios kolegijos veikia kaip verslas, todėl daugiau investuoja į naujoves, siekia, kad jų studijų programos būtų efektyvios, taiko įvairius novatoriškus metodus ir pan. Tuo tarpu valstybinės yra priklausomos nuo valstybės finansavimo, kas galimai neleidžia taip sparčiai judėti pirmyn ir laisvai priimti sprendimus, greitai atsinaujinti, o studijų programos dažnai būna pasenusios ir nebeatitinka šių dienų darbo rinkos poreikių.

Kaip pavyzdys – viena iš aukščiausius įvertinimus aukštųjų mokyklų reitinguose gavusi Vilniaus verslo kolegija, savo studijų programose taiko novatoriškus mokymosi metodus, vykdo projektinio mokymosi taikymo bei kompetencijų tyrimus, o kad studijos Vilniuje būtų prieinamos ir kitų tautybių studentams, siūlomos studijų programos rusų ir anglų kalbomis. Taip siekiama vis labiau pagerinti mokymosi procesus, ieškoti naujų būdų, kurie studijas darytų iš tiesų patrauklias ir svarbiausia – atitinkančias verslo poreikius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Paskutiniai straipsniai