Stoginės terasoms – vienas iš svarbiausių elementų

rasytojas avataras

Posted on :

Tiek vasaros vakarais, tiek ir šiltomis rudens bei pavasario dienomis daugybė žmonių leidžia laiką terasose. Kadangi būtent ši namų erdvė leidžia atsipalaiduoti ir mėgautis grynu oru. Tačiau pirmiausiai reikia pasirūpinti jos įrengimu. Kas nėra labai sudėtinga, tačiau vis tiek reikės paplanuoti bei turėti aiškią viziją kaip turėtų atrodyti jūsų svajonių terasa. O tuomet jau galima imtis darbų savarankiškai bandant ją kurti arba kreipiantis pagalbos į šioje srityje dirbančius specialistus. Kurie, turėdami ilgametę patirtį, tikrai galės tiek patarti, tiek ir padėti.

Ir praktiškai visais atvejais darbai prasideda nuo pagrindo paruošimo. Anksčiau labai dažnai jis būdavo betonuojamas, tačiau šiomis dienomis yra žymiai efektyvesnių bei ekonomiškesnių variantų. Todėl kartais danga klojama ant specialių polių arba tiesiog ant žemės panaudojant pagalbinę konstrukciją. Vėliau uždėjus lentas jau galima išsinešti kėdes, pasistatyti stalą bei leisti laiką gryname ore.

Tačiau tai tikrai nėra visų darbų pabaiga, kadangi norint turėti pilnavertę bet kokiam orui pritaikytą erdvę neišvengiamai bus reikalingos ir stoginės terasoms. Kurios apsaugos nuo lietaus bei ryškių saulės spindulių. Taip bus terasą galima naudoti nepriklausomai nuo oro sąlygų ir džiaugtis gamta net ir lyjant lietui. Šioje vietoje pasirinkimas taip pat platus.

Nors vertėtų atskirti pagrindinius elementus – tai būtų stogo konstrukcija ir pati stogo danga. Kai kuriais atvejais, kai terasa įrengiama namo statybos metu, ji gali būti sujungta su pagrindiniu būsto stogu. Tačiau taip daroma pakankamai retai, kadangi stoginės terasoms neturi būti tokios tvirtos ir sandarios kaip viso namo stogas. Todėl renkantis terasoms skirtas konstrukcijas galima ir sutaupyti bei turėti ne ką mažiau patikimą variantą.

Taigi, atlikus šiuos darbus galima drąsiai sakyti, jog jau įrengta pilnavertė terasa. Ir tuomet beliks pasirūpinti tik jos baldais bei kitais jaukumą sukuriančiais elementais. O norintieji turėti dar uždaresnę erdvę gali pagalvoti ir apie terasos bei lauko atskyrimą žaliuzėmis arba durimis. Kas pravers norint išvengti vabzdžių arba leisti laiką terasoje ir vėsesnėmis bei labiau vėjuotomis dienomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *