Stebėjimo kameros – kaip išsirinkti?

rasytojas avataras

Posted on :
,

Norint apsaugoti asmeninį ar verslo turtą dažniausiai į galvą šauna stebėjimo kameros. Tinkamai parinkta ir sumontuota vaizdo stebėjimo sistema gali smarkiai sumažinti vagysčių ar vandalizmo riziką teritorijoje, tad labai svarbu rimtai atsižvelgti į reikiamų apsaugos kamerų pasirinkimą apsaugai. Šiame straipsnyje papasakosime jums kokias stebėjimo kameros vertėtų rinktis skirtingų objektų apsaugai.

Namų ir verslo apsaugai – kupolinės kameros

Norint apsaugoti namų ar verslo patalpas labai svarbu nesugadinti ir interjero. Todėl, patalpų apsaugai geriausi rinktis kupolines stebėjimo kameros. Jos ne tik mažos, bet ir turi besisukantį korpusą, kurį galima pakreipti bet kuria kryptimi jau po montavimo. Apvalios kupolinės kameros puikiai tinka patalpų stebėjimui dėl savo plataus matymo kampo, kuris dažniausiai siekia 90° ar daugiau. Toks platus apsaugos kameros kampas leidžia matyti visą patalpą vos su viena kamera.

Taip pat, šias kameras labai pravartu montuoti vietose, kur dideli judėjimo srautai, mat kupolinių kamerų korpusai dažniausiai yra antivandaliniai, tad priešiškai nusiteikusiems praeiviams nepavyks taip lengvai apgadinti kameros.

Stebėjimo kameros mažų patalpų apsaugai

Patogiausias vaizdo stebėjimo kameros pasirinkimas patalpoms yra WIFI kamera. Ją dažniausiai užtenka įjunti į elektros tinklą ir kamera veikia. Dėl gero WIFI ryšio patalpose jokių trukdžių naudojant bevielę kamerą kilti neturėtų. Tai pat, dabar egzistuoja ir daugybė visiškai belaidžių stebėjimo kamerų modelių, kurie veikia baterijų pagalba arba yra pakraunami.

Valdomos stebėjimo kameros – geriausias pasirinkimas dideliems plotams

Norint vykdyti didelių aikštelių, laukų ar prekybos centru stebėjimą reikėtų apsvarstyti apie vieną galingą PTZ valdomą stebėjimo kamerą. Šios kameros pasižymi ypač tolimu matymu, kadangi gali prisiartinti 5-36 ar net daugiau kartų.

PTZ kamerų pagrindinis pliusas – galimybė valdyti jas nuotoliniu būdu per išmanųjį telefoną ar kompiuterį. Patogus ir greitas kameros sukimasis leidžia objektyve išlaikyti ir labai greitai judančius objektus, o didelis priartinimas užfiksuoti svarbiausias detales.

Renkantis valdomą stebėjimo kamerą svarbu atsižvelgti ir į jos naktinį matymą. Pasitaiko atveju, jog kamera gali artinti 22 kartus, tačiau jos naktinis matymas siekia vos 30m. Tokiu atveju maksimaliai priartinus kameros vaizdą nakties metu nieko nesimatys, mat 22 kartų priartinimas dažniausiai leidžia matyti daugiau nei 30 m. atstumu.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *