Statybiniai blokeliai: kaip pasirinkti geriausius?

rasytojas avataras

Posted on :
,

Visi statybiniai blokeliai yra skirti pastatų statybai, tačiau skirtingos medžiagos pasižymi skirtingomis savybėmis. Jeigu norite išsirinkti  geriausiai konkrečiam projektui tinkamus blokelius, reikės iš anksto pasidomėti, kuo vieni blokeliai skiriasi nuo kitų ir kada kokius geriausiai naudoti. Dažniausiai Lietuvoje naudojami kelių skirtingų tipų blokeliai.

Kaip išsirinkti?

Dažniausiai renkantis statybinius blokelius, reikia įvertinti jų technines savybes. Viena svarbiausių – šalčio ciklai. Skirtingų tipų blokeliai gali atlaikyti skirtingą kiekį šalčio ciklų. Taip pat labai svarbu, koks yra šilumos išlaikymo efektyvumas, ar blokelis tinkamai sugeria drėgmę, ar gali atlaikyti gniuždymą. Vertinant šiuos skirtingus kriterijus, galima geriausiai išsirinkti Jums tinkančius blokelius.

Silikatiniai blokeliai

Šio tipo statybiniai blokeliai yra puikus pasirinkimas daugiaaukščiams pastatams. Tai lengvi blokeliai, todėl su jais lengva dirbti kuriant daugiaaukštės statybos projektus. Šio tipo blokeliai sulaiko šilumą, todėl pastate bus šilta, o taip pat jie lengvai sugeria vandens garus net kai stipriai padidėja drėgmė. Kadangi blokeliai atlaiko net iki 100 šalčio ciklų, tai yra puikus ilgalaikis sprendimas.

Keramzitiniai blokeliai

Tai labai ekologiški ir lengvai naudojami blokeliai, kurie dažniausiai pasirenkami, kai statybos darbus vykdo ne profesionalai. Šie blokeliai yra labai lygūs, todėl su jais dirbti nėra sudėtinga, iš jų lengva mūryti įvairius statinius. Keramzitiniai statybiniai blokeliai puikiai sulaiko garsą ir yra atsparūs ugniai. Todėl tai patikimas ir ilgalaikis sprendimas, statant gyvenamuosius namus. Visgi, šio tipo blokeliai nėra tokie atsparūs šalčiui, todėl jų nepatariama naudoti kuriant pasyvius, energiją taupančius namus.

Dujų silikato blokeliai

Šie blokeliai išsiskiria savo stiprumu. Jie labai gerai atlaiko gniuždymą, todėl šio tipo blokeliai dažniausiai pasirenkami mažaaukštei statybai, taip pat statant individualius gyvenamus namus. Taip pat tokio tipo blokeliai užtikrina  garso izoliaciją, o taip pat yra labai atsparūs ugniai.

Keramikiniai blokeliai

Keramikiniai blokeliai naudojami labai įvairiose statybose. Visgi, dažniausiai jie pasirenkami kaip statybinės medžiagos kuriant privačius projektus, nes šio tipo blokeliai išsiskiria savo aukšta kaina. Tai ekologiški ir labai patikimi blokeliai. Jie ne tik yra patvarūs, bet ir labai gerai atlaiko gniuždymą, todėl juos lengva pritaikyti įvairiems projektams. Kartu šio tipo blokeliai puikiai sulaiko šilumą, atlaiko šalčius, nekaupia drėgmės. Jei puikiai tinka tiek išorinėms, tiek vidinėms pastato sienoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *