Sodo medžių priežiūra: patarimai

rasytojas avataras

Posted on :

Sodo medžiai auga taip, kaip jiems “liepia” gamta bei prigimtis. Visgi, tai ne visada dera su tuo, ko reikia žmogui. Dėl to svarbu, kad augalai būtų tinkamai prižiūrimi. Juk norisi, kad jie ne tik gražiai atrodytų, tačiau taip pat ir vestų vaisius.

Tinkamai sodo medžių priežiūrai reikia patikimos įrangos. STIHL įranga Kaune dažniausiai perkama internetu. Tai padeda sutaupyti daug laiko. O kokią įrangą pirkti ir kaip ją tinkamai naudoti, kad medžiams būtų padaroma kuo daugiau naudos.

Šakų genėjimas

Akumuliatorinis šakų genėtuvas STIHL gali padėti sumažinti perteklinių šakų kiekį. Ar tai yra būtina? Tikrai taip. Medžių genėjimas ne tik padeda išvengti per daug intensyvaus šakų augimo, tačiau taip pat ir paskatinti vest kuo daugiau vaisių. Tiesa, net ir tokiu atveju, jeigu Jūsų medis nėra skiepytas ir nevedami jokie dideli vaisių kiekiai – vis tiek reikia genėti medžius, kadangi per dideli gali užgožti sodą. Juk norisi, kad jis būtų ne tik funkcionalus, tačiau ir gražus.

Kamienų baltinimas

Lygiai taip pat svarbu pavasario metu balinti kamienus, kurie gali padėti išvengti vamzdžių invazijos, kurios net nužudo medžius. Svarbu ne tik tinkamai atlikti baltinimo darbus, tačiau taip pat ir pasirinkti geros kokybės priemones. Dėl to verta tartis su specialistais.

Apsauga nuo skruzdžių

Vis daugiau žmonių skundžiasi, kad medžius puola skruzdės. Žinoma, tai yra didelis kenkėjas, kuris nešioja amarus. Nuo to medžiai pirmiausia ruduoja, o paskui ir miršta. Svarbiausia, kad kovoti su jais tikrai nėra sunku. Tik svarbiausia yra tai daryti, o ne ignoruoti problemą.

Skiepijimas

Galiausiai, reikia, kad medžiai būtų skiepijami. Tai svarbu ne tik imunitetui, tačiau taip pat ir įmantrių vaisių vedimui. Skiepijimo metu yra kuriamos naujos veislės, kurios džiugins Jūsų skonio receptorius.

Sodo medžiams tikrai nereikia labai daug priežiūros, tačiau bent jau minimali – privalo būti. Tuomet medžiai puoš Jūsų sode, žinoma, ves vaisius, kurie bus ne tik skanūs, tačiau ir sveiki. Gera, kad juos kiekvienas gali užsiauginti pats.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *