Skolų pripažinimo beviltiškomis procesas

rasytojas avataras

Posted on :

Kai skolų išieškojimas dėl vienokių ar kitokių priežasčių nesėkmingas, dažnas kreditorius susimąsto apie skolos pripažinimą beviltiška. Jei yra didelė tikimybė, kad skola bus pripažinta beviltiška, šia galimybe tikrai verta pasinaudoti. Tuomet kreditoriui bus grąžinti su skola susiję mokesčiai (pelno  mokestis, pridėtinės vertės mokestis). Skolų pripažinimo beviltiškomis procesas priklauso nuo skolos sumos. Čia išskiriamos trys grupės. Aptarkime kiekvieną iš jų.

  • Įsiskolinimai iki 300 eur

Net ir tokių nedidelių skolu isieskojimas kartais neduoda rezultatų. Tuomet jų pripažinimas beviltiškomis yra pakankamai nesunkiai įgyvendinamas. Šiuo atveju nebūtina pateikti skolos susigrąžinimo bandymus įrodančių dokumentų. Tačiau reikia įsitikinti, kas skolų išieškojimas yra neįmanomas. Kitaip tariant, realiai galimybės atgauti skolą turi būti išnaudotos, tačiau dokumentų ir įrodymų pateikimas skoloms iki 300 eur yra neprivalomas.

  • Įsiskolinimai nuo 300 eur iki 3000 eur

Norint, kad beviltiška būtų pripažinta nuo 300 eur iki 3000 eur dydžio skola, teks tam skirti šiek tiek daugiau pastangų. Teismui reikės pateikti skolos beviltiškumą ir bandymus išieškoti skolą įrodančius dokumentus. Tai gali būti skolų išieškojimo paslaugas teikiančių bendrovių pažymos, atspindinčios, kad skolų išieškojimas buvo nesėkmingas. Taip pat planuojant šį procesą verta išsaugoti susirašinėjimus su skolininku dėl skolos grąžinimo. Be abejo, skolos pripažinimas beviltiška gali būti tik tuomet, kai grąžinti skolos neleidžia skolininko finansinė padėtis. Šis faktas įrodomas finansinių tarnybų ar kitais dokumentais, atspindinčiais skolininko nemokumą.

  • Įsiskolinimai nuo 3000 eur iki 30 000 eur

Šiose ribose esančioms skoloms, be jau anksčiau minėtų skolos išieškojimo veiksmus įrodančių dokumentų, taikomos dar dvi sąlygos. Skolininkas negali turėti jokio turto, tad reikia pateikti tai atspindinčias pažymas iš Registrų centro ir iš VĮ „Regitra“. Antroji sąlyga galioja jei skolininkas turi savo vardu veikiančią įmonę. Šiuo atveju reikia pateikti Registrų centro išduodamą pažymą apie įmonės nemokumą.

  • Įsiskolinimai virš 30 000 eur

Didesnėms nei 30 000 eur dydžio skoloms papildomai reikalingas antstolio parengtas išieškojimo negalimumo aktas, skolos išieškojimo vykdomasis raštas ir kiti dokumentai, įrodantys atliktus skolos išieškojimo veiksmus be teigiamų rezultatų. Siekiant, kad skola būtų pripažinta beviltiška, pirmiausia kreipkitės į teisininkus. Specialistai ne tik atsakys į visus kylančius klausimus, bet ir pasirūpins, kad šis procesas vyktų sklandžiai.

Skolas padeda išieškoti patyrę teisininkai. Daugiau informacijos apie tai rasite čia: https://teisineskonsultacijos.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Paskutiniai straipsniai