Skandinaviško stiliaus baldai namams: kokie jie turėtų būti?

rasytojas avataras

Posted on :

Lietuvoje pastaruoju metu ypač pamėgta skandinaviškas stilius namų įrengimui. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie savo namuose nori sukurti jaukią ir šiltą atmosferą, leidžiandią atsipalaiduoti. Būtent tokie turėtų būti skandinaviško stiliaus baldai namams. Tačiau kai tinkamai pasirinkti, kad pavyktų sukurti gražų ir funkcionalų vaizdą namuose? Tam reikia žinoti kelis svarbius dalykus.

Spalvos

Skandinaviški baldai dažniausiai yra ramių, atpalaiduojančių spalvų. Todėl šiame interjere vyrauja pilka, melsva, balkšva, gelsva ir rausva spalvos. Tačiau norintiems įnešti daugiau energijos į savo namus, skandinavai siūlo eksperimentuoti su spalvų derinimu. Pavyzdžiui, atrasti derinius su tokiomis ryškiomis spalvomis kaip oranžinė ar turkio.

Šviesa

Kadangi skandinaviško stiliaus baldai namams turi suteikti kuo daugiau jaukumo ir  patogumo, čia labai svarbu ir šviesa. O ypač – dienos šviesa. Todėl skandinaviško interjero namuose pamatysite daug didelių langų, stoglangių, o kai negalima erdvei suteikti šviesos iš lauko, tuomet kambariuose pasirenkami stikliniai elementai, veidrodžiai bei jaukūs apšvietimo sprendimai. Skandinavai mėgsta, kad erdvėje būtų keli skirtingi šviesos šaltiniai, nes tai taip pat suteikia daugiau jaukumo erdvei.

Medžiagos

Šis Skandinavijoje kilęs interjeras, užkariavęs lietuvių širdis, gimė paprastuose Skandinavijos kaimuose. Todėl tai puikus sprendimas sodyboms, užmiesčio namams įrengti. Paties stiliaus funkcija yra sukurti namuose atpalaiduojančią atmosferą, kuri kartu padėti ir lengviau tvarkytis namuose.

Todėl čia labai svarbu kokybė. Tai matyti jau iš to, kad skandinaviški baldai gaminami iš natūralių medžiagų. Čia labai daug dėmesio yra skiriama medienai. Jos elementai pastebimi kiekvienoje namų erdvėje. Pavyzdžiui, valgomajame įprastai pamatysite didelį medinį stalą, kuris yra svarbiausias šio kambario skandinaviškų baldų akcentas.

Taip pat labai svarbu žinoti, jog baldų tekstilė taip pat turėtų būti natūrali. Dažniausiai minkšti baldai gaminami iš natūralių medžiagų, kurios yra ne tik saugančios gamtą, bet ir ilgaamžės.

Funkcionalumas

Dar vienas labai svarbus bruožas, kuriuo turi pasižymėti skandinaviško stiliaus baldai. Skandinavai mėgsta patogiai gyventi, tačiau nenori apsikrauti daiktais. Todėl jų diktuojama tendencija apie funkcionalius baldus, Pavyzdžiui, kai baldai atlieka ne vieną funkcijas: virtuvės suoliukas su paminkštinimu, kuris kartu yra ir daiktų dėžė. Taip pat skandinavai itin pamėgo ir baldus transformerius, keičiančius savo formą ir dydį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *