Savarankiškai dirbantys asmenys ne veltui dažnai renkasi naują UAB

rasytojas avataras

Posted on :

verslo steigimas

Norint sukurti darbo vietą nėra būtinybės leisti didžiulių sumų. Tai patvirtina savarankiškai dirbantys asmenys, kurių pagrindinis tikslas yra apsirūpinti patiems tiek, kiek jiems to reikia. Galima matyti, jog vis daugėja žmonių, kurie paprastą samdomą darbą iškeičia į savarankišką. Tie žmonės savo sukauptą patirtį ir žinias sugeba monetizuoti įvairiais būdais. Atsivertus įvairių paslaugų portalus, galima matyti didžiulį privačiai samdomų specialistų sąrašą. Tačiau, tie patys specialistai pabrėžia, kad veikla turėtų būti įteisinta pagal visus reikalavimus, nes tik tai garantuoja, jog bus galima pasinaudoti socialine apsauga, kurią siūlo valstybė.

Kalbant apie veiklos įteisinimą, pravartu žinoti, kad nemaža dalis savarankiška dirbančių asmenų renkasi juridinį statusą, o ne individualios veiklos pažymą. Kodėl taip yra? Atsakymas paprastas – kiekvienas įvertina savo situaciją ir nusprendžia kas jam yra geriau.

Įmonių steigimas neretai pasirenkamas dėl to, kad esant ne tūkstantinėms apyvartoms, o pakankamai sumai save išlaikyti, lengviau gauti visas socialines garantijas. Pavyzdžiui, kai kuriems registruojant įmonę lengviau pasiekti norimus tikslus – sukaupti metinį stažą. To lengvai neapdarysi su individualios veiklos pažyma, nes tenka kruopščiau paskaičiuoti kiek būtina uždirbti norint tą metinį stažą sukaupti. Tai liečia ne tik stažą, bet ir įvairias socialines garantijas – tėvystės bei motinystės išmokas, ligos išmokas, nedarbo draudimą ir t.t.

Kas liečia įmonių steigimą, taipogi aktualu turėtų būti tai, kad asmenys šį varianta renkasi ir dėl to, kad tai ne visada yra labai brangu. Tiksliau kalbant, kai kurie savarankiškai dirbantys asmenys vengia įmonių steigimo neva dėl sudėtingos biurokratijos ir didelių išlaidų registravimo metu. Bet, yra tam tikrų išimčių.

Viena tų išimčių – nauja UAB gali būti ne tik registruojama, bet ir perkama. Lietuvoje nesunku rasti įmonių pardavėjus, kurie tuo užsiima ne vienerius metus. Jie siūlo galimybę vos už kelis šimtus eurų įsigyti visiškai naują UAB per itin trumpą laiką. Toks pasirinkimas yra itin dažnas, nes kaip jau minėta, kai kurie įmones registruoja ne dėl to, kad atrodytų patikimiau, o tiesiog dėl to, kad būtų gaunamos visos socialinės garantijos ir sumažinamos išlaidos.

Jeigu ir jus domina savarankiška veikla, tuomet neabejotinai turėtumėte pasidomėti UAB įsigijimo galimybėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *