Saulės elektrinės pigiausia energijos forma?

rasytojas avataras

Posted on :
, ,

Saulėta diena, o vidurdienį saulės elektrinės pasiekia aukščiausią generuojamos energijos  tašką. Tačiau elektros kaina, nepriklausomai nuo dienos, išlieka stabili. O Jūsų namai ar verslas yra aprūpinami elektros energiją, kol Jūs mėgaujatės švaresniu oru. 

Elektros kaina remiantis Tarptautinės Energetikos Agentūros (IEA) duomenimis, gaunama iš saulės energijos yra 20 – 50 % pigesnė nei manyta anksčiau.  Elektros kaina tampa palankesnė ne tik privatiems saulės elektrinių savininkams, bet ir paslaugų įmonėms.

Saulės parkų investuotojai gauna palankesnius finansavimo pasiūlymus, kadangi saulės plokščių technologija tampa efektyvesnė, taip kartu mažėja plokščių kainos.

Elektros kaina ne tik tampa stabili, bet yra ir finansiškai skatinama atsinaujinančios energijos ir kitų aplinkai nekenksmingų technologijų plėtra. Saulės energijos elektros kaina už megavatą sumažėjo taip, jog ji beveik pigesnė už dujas ir anglį visame pasaulyje.

Daugybė dalykų daro įtaką, jog saulės parkų elektros kaina pinga. Žmonės ir korporacijos, matančios teigiamus projektus visame pasaulyje, kaip Černobylio ar Elon Musk Pietų Australijos saulės parkus, įgauna pasitikėjimą šia technologija ir į ją investuoja.

Kuo geriau technologija veikia, tuo daugiau žmonių ja naudojasi, o elektros kaina krenta ir teigiamai veikia kiekvieno vartotojo ūkį.

Elektros kaina mažesnė perkant ar nuomojant saulės paletes? Tai priklausys nuo Jūsų saulės energijos vartojimo priežasčių. Jei Jus domina kuo mažesnė elektros kaina ir didesnė finansinė grąža, sistemos įsigijimas tikriausiai yra tinkamiausias sprendimas.

Tačiau, jei pirmenybę teikiate lengvam, priežiūros nereikalaujančiam, bet kartu ir elektros kainą teigiamai veikiančiam ir aplinkai padedančiam būdui, turėtumėte apsvarstyti saulės elektrinės nuomos sutartį.

Mažėjanti saulės elektrinių kaina reiškia, kad ir investuotojams nereikia prisiimti tokios didelės rizikos. Elektros kaina ne tik išlieka stabili, ar mažėja, bet atsiranda mokesčių lengvatos naudojantiems atsinaujinančius energijos šaltinius.

Elektros kaina tampa ne tik palanki korporacijoms, pereinančioms prie saulės energijos, bet ir kitiems vartotojams. Mažėjanti technologijos kaina, leidžia privatiems ūkiams  nuomoti, ar įsigyti nuosavą saulės elektrinę ir taip turima elektros kaina džiugina daugybę skirtingų vartotojų.

Saulės parkai taupo Jūsų pinigus, elektros kaina išlieka palanki. Dalyvaudami atsinaujinančios energijos projektuose, mokate už prieigą prie pigesnės energijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *