Saulės elektrinė ant namo stogo. Kada apsimoka? 

rasytojas avataras

Posted on :
,

Šiuo metu tiek internetiniuose portaluose, tiek socialiniuose tinkluose galima rasti labai daug reklamos ir informacijos apie saulės energetiką. Lietuvoje pasiektas 10000 saulės elektrines įsirengusių asmenų (tiek fizinių, tiek juridinių) skaičius. Pastaruosius 3 metus jis didėja 2-3 kartus kasmet. Labiausiai tokį padidėjusį susidomėjimą lemia skiriama iki 3810 Eur parama, kuria galima padengti apie 30-40% saulės elektrinės investicijų fiziniams asmenims, taip pat augančios elektros kainos. 

Labiausiai galimybe įsirengti saulės elektrinę domisi asmenys jau gyvenantys ar netolimoje ateityje planuojantys gyventi namuose ar kotedžuose su nuosavu stogo plotu. Kaip greitai įvertinti ar saulės elektrinė apsimoka ir verta įrengti Jūsų atveju? Tai galėsite padaryti atsakę į kelis klausimus apačioje. 

Saulės elektrinės galia. Apytikslią Jums reikiamos saulės elektrinės galią galite greitai sužinoti padalinę savo metinį elektros suvartojimą iš 1000. Jeigu suvartojate 10000 kWh elektros energijos per metus, vadinasi Jums tinkama maždaug 10 kW saulės elektrinė. Labiausiai saulės elektrinė ant stogo apsimoka didesnį elektros suvartojimą turintiems namams, kurių metinės elektros sąnaudos yra 3000 kWh ir daugiau. 

Tinkama kryptimi nukreiptas stogo plotas. Vienam saulės elektrinės kilovatui (kW) įrengti reikės apie 5-6 kv.m. šlaitinio stogo ploto nukreipto pietų, pietvakarių, pietryčių, rytų ar vakarų kryptimi arba 8-9 kv.m. plokščio stogo ploto. Saulės elektrinę galima montuoti ir ant kelių namo šlaitų.

Elektros įvadas. Lietuvoje saulės elektrinių galia yra apribota elektros įvado galia, jeigu tai yra trifazis įvadas, arba iki 3,6 kW, jeigu tai yra vienfazis elektros įvadas. Vadinasi jeigu paskaičiavote, jog Jums reiktų maždaug 5 kW saulės elektrinės, tuomet ir įvadas turėtų būti ne mažesnės galios. Elektros įvadą galite nesunkiai sužinoti paskambinę ESO trumpuoju numeriu 1852. 

Unikalus namo numeris. Jeigu namą dar statote ar planuojate statyti, reikia atsižvelgti, jog APVA paramai gauti reikės pastato ant kurio planuojate įsirengti saulės elektrinę unikalaus numerio iš Registrų Centro.  

Turint palankų stogą, reikiamą elektros įvadą ir elektros suvartojimą bei įsirengus saulės elektrinę ji Jums atsipirks per maždaug 6-8 metus. Numatomas saulės elektrinės tarnavimo laikas 25 metai ir ilgiau.

Šiais ir visais kitais klausimais Jus gali nemokamai pakonsultuoti įmonė “Energija Man”, kurios specializacija yra saulės elektrinių įrengimas individualiems namams.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *