Rąstinio namo kaina. Nuo kur pradėti ir už kiek?

rasytojas avataras

Posted on :

Sprendžiant, kokio tipo rąstinį namą išsirinkti bei statyti savo sklype, ne mažiau nei taikomi teisiniai reikalavimai, gali palengvinti gerai įvertinta statybų kaina. Remiantis „Meistro Namai“ praktika, kokybiškas, tvirtas, rąstinis namas gali kainuoti nuo kažkur 14 000 eurų iki 500 000 eurų, priklausomai nuo jo dydžio, tipo ir pasirinktų statybinių medžiagų.

Tačiau jeigu nusprendėte statyti rąstinį namą ir visam projektui skirti limituotą biudžetą, rekomenduojame rinktis iš jau paruoštų, kataloge esančių, šio poilsio namų projektų. Nors tokiu atveju planuojant vasarnamio įsirengimą Jums teks priimti keletą kompromisų, tik įsigydami iš katalogo, jau paruoštą namo projektą galėsite būti tikri dėl namelio galutinės kainos. Antra, svarbu žinoti ir tai, jog galutinei namo kainai įtakos turės ir pasirinkto rąstinio namo tipas. Kone pats brangiausias rąstinių namų variantas – visus metus tinkami naudoti, iš natūralių, didelio skersmens, rankomis apdirbtų rąstų pagaminti mediniai namai kurie statomi remiantis tradicinėmis technologijomis, dažniausiai kiekvieno rąsto sujungimą gaminant profesionalaus meistro rankomis.

Mašinomis apdirbtų rąstų namas

Trečias, tačiau ne ką mažiau įtakos rąstinio namo kainai turintis aspektas – mediena, iš kurios bus gaminamas jūsų norimas vasarnamis. Nepamirškite įvertinti ir tai, jog prie klijuoto tašo namo ekonomiškumo prisideda ne tik paties statybų proceso metu leidžiančios sutaupyti medžiagos. Bene populiariausias ir pats ekonomiškiausias variantas būtų – lietuviškos bei Sibiro eglės, pušies ir maumedžio mediena. Nusprendus pasirinkti kokybišką medieną, gera jos izoliacija šilumą išlaikys žymiai ilgiau nei ekonominis medžiagų variantas, tokiu būdu sumažinant šilumos kaštus, jei vasarnamį nuspręstumėte naudoti ir šaltuoju metų laiku. Kokybiškos medienos pasirinkimas lems ir tai, jog klijuoto tašo namui nebus privalomas papildomas vidaus ar išorės apšiltinimas, taip sutaupant ne mažai lėšų būtiniausiems darbams.

Jeigu namo statyboms esate numatę ribotą biudžetą, rekomenduojame apsvarstyti namą iš klijuoto tąšo. Namo kaina priklausys nuo medienos tipo ir statomo namo dydžio, tačiau dažniausiai tokio, jau pagaminto namo projekto kaina prasideda nuo 100 eurų už kvadratinį metrą. Tikslią klijuoto tašo namo kainą nesunkiai apsiskaičiuosite įvertindami namo ilgį, plotį bei aukštį, laukinių bei vidinių sienų, durų ir langų kiekį. Svarbu nepamiršti įvertinti ir stogo, kuris dažnai sudaro ne mažą dalį statybos išlaidų bei kitų, individualių namo sprendimų kainą.

Rankomis apdirbtų rąstų namas

Jeigu pažiūrėsime iš techninės pusės, pagrindiniai tokių rąstinių namų privalumai tai ypatingai gera savaiminė izoliacija ir oro cirkuliacija, todėl, šio tipo namą apšiltinę papildomai, jį ne tik galėsite naudoti visus metus, bet ir džiaugsitės ypač mažomis eksploatavimo išlaidomis. Tokie rąstiniai namai dažniausiai būna aukštaūgiai, o jų konstrukcijos sukurtos remiantis persidengiančiomis sijomis. Vis dėlto, atsižvelgiant į statybai naudojamus unikalius, ilgus ir plataus skersmens rąstus, nesunku suprasti, kad tokių medžiagų, o ypač – jų paruošimo kaina išaugina paties namo kainą.

Dar vienas plačiai paplitęs rąstinių namų variantas dėl savo žemesnės– klijuoto tašo mediniai namai, kurių gamybos procesas mažai kuo skiriasi nuo masyvių rąstinių namų gamybos. Svarbu ir tai, kad tokio tipo namai, dėl gamybos proceso, mažiau riboja namo erdves ir architektūrinius sprendimus, nes klijuojant medieną nesunkiai išgaunama norima rąsto forma bei ilgis. Neapdoroti rąstai specialiomis mašinomis išpjaustomi į pailgas lentas ir labai gerai išdžiovinami džiovykloje, o vėliau, juos nuobliavus, yra sujungiami hidrauliniu presu, naudojant specialius, vandeniui atsparius klijus. Nors klijuoti ir laminuoti rąstai yra labai panašūs į masyvaus medžio namams naudojamus rąstus, iš jų pagaminti namai pasižymi keletu esminių skirtumų – jie nėra jautrūs aplinkos temperatūros ir drėgmės pokyčiams, todėl nėra linkę slinktis.

Daugiau informacijos bei visą pasirinktinų namelių įvairovę galite pamatyti – čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *