Rankenėlės – smulki, tačiau svarbi baldų dalis

rasytojas avataras

Posted on :

rankenėlės

Kuriant namų interjerą ir renkantis naujus baldus, dažnai daug dėmesio skiriame jų medžiagai, dizainui, spalvoms ir išplanavimui. Apie kai kurias smulkmenas kartais pagalvojame paskutinėje vietoje. Pavyzdžiui, kokios bus baldų rankenėlės? Tai labai svarbi baldo dalis, kurią rinktis reikėtų taip pat atsakingai kaip ir pačius baldus.

Rankenėlės svarbu ne tik virtuvei

Labai dažnai daugiausiai dėmesio šiai baldų detalei skiriama tuomet, kai planuojami virtuvės baldai. Čia būna daugybė stalčių, įvairių durelių ir ištraukiamų spintelių, todėl furnitūra čia vaidina labai svarbų vaidmenį. Tinkamai reikia pasirinkti ne tik bėgelius ir tvirtinimo detales, bet ir rankenėles. Rinkoje itin vertinamas Joldija gamintojas siūlo platų rankenėlių pasirinkimą. Virtuvėje dažniausiai pasirenkamos lengvai naudojamos rankenėlės, tokios kaip taškinės ar rankenėlės strypeliai. Tai patogios, lengvai tvirtinamos ir nesunkiai prižiūrimos rankenėlės. Taip pat virtuvėje pastaruoju metu vis labiau populiarėja spaudžiamieji mechanizmai, kurie padeda atsisakyti rankenėlių, o stalčiai ar spintelės atsidaro paspaudus jų kampą.

Tačiau rankenėlės ne ką mažiau svarbios ir kitose namų erdvėse. Pavyzdžiui, vonioje, miegamajame, koridoriuje. Vonioje reikėtų rinktis tokias rankenėlės, kurios bus itin patvarios. Pasidomėkite, kad jos būtų pagamintos iš nerūdijančio metalo, nerasotų ir nesipurvintų nuo vandens lašų. Todėl čia puikiai tiks D formos ar profilinės rankenėlės, kurios yra lengvai montuojamos, patogios ir atrodo itin stilingai. Vonioje reikėtų vengti sudėtingai valomų rankenėlių, tokių kaip įleidžiamos. Taip pat vonioje geriau nesirinkti varstomų rankenėlių, kurios geriausiai tinka svetainėje. Ypač jeigu namuose vyrauja klasikinio stiliaus interjeras.

Kokias medžiagas rinktis?

Renkantis furnitūrą, tame tarpe ir rankenėlės, skirkite pakankamai laiko pasidomėti, iš kokių medžiagų furnitūra yra patikimiausia ir tarnaus daugiausiai metų. Net ir prabangiausi ir gražiausiai atrodantys baldai tarnaus daug trumpiau, jeigu jų tvirtinimo detalės bus nekokybiškos. Labai greitai tokie baldai praras savo išvaizdą, taps sunkiai naudojami arba tiesiog išlūžinės.

Todėl furnitūra yra labai svarbus sprendimas. Reikėtų pagalvoti apie tai, kad furnitūra ir tvirtinimo elementai turėtų būti pagaminti iš nerūdijančių medžiagų, kurios yra tvirtos, ir atsparios mechaniniams pažeidimams. Taip, kokybiški elementai kainuos daugiau, todėl tai reikėtų žinoti iš anksto. Pasitaiko netgi tokių atvejų, kai labai kokybiška furnitūra gali kainuoti brangiau nei patys baldai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *