Permanentinis makiažas: istorija, mikropigmentacijos rūšys bei priežiūra

rasytojas avataras

Posted on :

makiazas

Permanentinis makiažas yra geriausia išeitis toms, kurios neįsivaizduoja nė dienos be tobulai sutvarkytų antakių, ryškių akių ar paraudusių lūpų. Ko gero, daugelis, net nežino kada ir kaip atsirado ši mada…

Pirmąjį užfiksuotą permanentinį makiažą atliko žymus Didžiosios Britanijos tatuiruočių meistras Sutherland MacDonald savo salone, Londone, 1902 metais.

„Visus metus išliekantis raudonis ant skruostų“ – štai taip pirmą kartą buvo pristatoma ši procedūra.

Maždaug po 20 metų, ši makiažo technika atkeliavo už Atlanto, į Ameriką, ir ne ilgai trukus čia išpopuliarėjo. Tatuiruočių meistras George Burchett, kuris laikomas pirmuoju permanentinio makiažo pradininku Amerikoje, savo atsiminimuose rašė: „daugelis moterų tais laikais net nežinojo, kas tai yra permanentinis makiažas, koks jo poveikis, gydymas, kaip ir iš ko jis padaromas. Jos tiesiog atsiduodavo meistrui į rankas!“

senovė

Šaltinis: https://www.tattooarchive.com/history

Šiais laikais, toks požiūris būtų labai klaidingas ir nepriimtinas, nes kuomet aplinkui tiek daug makiažo meistrų, būtina išsirinkti gerai savo darbą išmanantį specialistą, turintį didelį žinių bagažą ir kaupiantį puikius klientų atsiliepimus! Būtent tokius profesionalus galite rasti Kristinos kirpykloje, grožio salonuose „Lakšmina“ ir „Aestheta“. Taip pat puiki savo srities specialistė – Ernesta Apavičienė.

Permanentinio makiažo metodai

Klaidinga manyti, jog permanentinis makiažas naudojamas tik tobuliems antakiams formuoti, paryškinti lūpų kontūrus ar akių vokų liniją. Kai kurie, šį būdą naudoja ir savo trūkumams bei kompleksams paslėpti.

  • Microblanding yra viena geidžiamiausių ir populiariausių procedūrų. Tai yra ilgalaikis makiažas, atliekamas ne mechaniniu aparatu, o pigmentą po oda suleidžiant įrankiu, primenančiu pieštuką su keičiamomis vienkartinėmis adatėlėmis. Šios adatėlės yra itin plonos, todėl jomis nupiešti antakių plaukeliai neprimena tatuiruotės ir atrodo itin natūraliai. Kadangi pagal odos, akių ir plaukų spalvą galima parinkti kuo natūralesnę antakių spalvą, microblanding itin tinkama šviesiaplaukėms.
  • Mikropigmentacija – tai ypatingo tikslumo kosmetinė procedūra, kurios metu plonu adatos dūriu į atitinkamas zonas įleidžiama specialaus, natūralaus pigmento. Mikropigmentacijos procedūra yra grindžiama ypač staigiais plonos adatos judesiais aukštyn-žemyn.

makiažas

Mikropigmentacija, be permanentinio makiažo, šiandien dar yra naudojama kelioms skirtingoms kosmetinėms procedūroms:

 

  1. Mikropigmentacija padeda maskuoti itin nemalonią problemą – praplikimą. Trichopigmentacija, sukuria ypatingą plaukų imitaciją, todėl panaikinamas estetinis diskomfortas. Tai – gana naujas, bet jau spėjęs išpopuliarėti metodas, kurį dabar išbando vis daugiau vyrų bei moterų visame pasaulyje. Šį metodą galima naudoti visoje galvos plaukų zonoje, piešiant plaukelių imitaciją, taip pat dalinai praplikus, kai reikalinga plaukų imitacija viršugalvyje bei turint randą ar panašią probleminę zoną, kurią būtina užmaskuoti.

 

  1. Aureolės mikropigmentacija. Siekiant paryškinti aureolės spalvą, koreguoti spenelio aureolės formą arba suvienodinti jų dydžius taikoma aureolės mikropigmentacijos procedūra. Juk graži krūtinė kiekvienai moteriai suteikia pasitikėjimo, o kartais, po operacijos netekus vienos krūties, jaučiamas išties didelis diskomfortas. Nors plastinės operacijos suformuoja krūtis, joms natūralią išvaizdą gali suteikti estetinės medicinos procedūra – mikropigmentacija. Pastarąją procedūrą galima atlikti praėjus 6 mėnesiams. Anksčiau mikropigmentacijos daryti negalima, kadangi randai dar nebūna visiškai sugiję.

 

  • Šešėliavimas. Šio metodo pagrindinis principas, tikrąją žodžio prasme yra šešėliavimas, kai iš tamsaus tono nuosekliai pereiname į šviesesnį, to paties atspalvio toną. Galutinis rezultatas – visiškai natūraliai atrodantys antakiai, jokio įrėminimo, antakiai atrodo tarsi būtų padažyti šešėliais.

Odos priežiūra prieš ir po procedūros

Prieš:

Tądien, kuomet Jums paskirta permanentinio makiažo procedūra, nepatartina gerti kavos, kitų kofeino turinčių gėrimų bei žalios ar juodos arbatos, vartoti alkoholio. Taip pat reikėtų vengti tonizuojančių, kraują skystinančių ir spaudimą keliančių preparatų.

Svarbu paminėti, jog moterims patariama vengti microblading procedūros menstruacijų metu bei kai laukiasi! Dėl padidėjusio jautrumo bei suaktyvėjusių organizmo gynybinių funkcijų pigmento įsisavinimas yra apsunkinamas ir rezultatas gali būti ne toks, kokio tikimasi.

Po:

Svarbiausia, pirmas tris valandas šiek tiek šaldyti akių sritį, o visą pirmąją dieną po procedūros, „tatuiruotos“ zonos šlapinti ir liesti rankomis nederėtų. Pažeista zona turėtų būti tepama meistro nurodytu tepalu, užtikrinančiu spartesnį žaizdos gijimą.

Priklausomai nuo individualių odos savybių, per 5-10 dienų antakių zonoje susiformuoja šašas, kurio jokiu būdu nederėtų liesti, trinti, ar kitokiais būdais pašalinti. Susidaręs šašas turėtų nukristi pats. Priešingu atveju, rizikuojama pašalinti odoje esantį pigmentą.

Po manualinės mikropigmentacijos procedūros 7-13 dienų patartina vengti stiprių, cheminių prausiklių, veido kaukių, o ateinantį mėnesį – giluminių valomųjų procedūrų: pilingų, dermabrazijos, mezoterapijos, botulino injekcijų. Taip pat pažeistų vietų nedažyti jokiomis makiažo priemonėmis bei kosmetiniais drėkinamaisiais kremais bent 14 dienų.

Patartina apie 28 dienas vengti pirčių, saunų, baseinų, saulės vonių, soliariumo, atsisakyti SPA procedūrų, o pirmą savaitę atsisakyti aktyvaus sporto ir kitos veiklos.

Tinkamai prižiūrimi antakiai sugyja per 4 savaites. Tuomet, antakiams visiškai sugijus, galima įvertinti jų formą, pigmento spalvą ir ryškumą. Todėl, praėjus 4-5 savaitėms būtina dar kartą apsilankyti permanentinio makiažo meistro kabinete, kuris apžvelgs situaciją.

Daugiau skaitykite „Pasiutus lapė“ tinklaraštyje: https://www.pasiutuslape.lt/apie/tinklarastis/permanentinis-makiazas-jo-rusys-prieziura-bei-darbo-galimybes-specialistams

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *