Patarimai, padėsiantys atsikratyti svorio

rasytojas avataras

Posted on :

Viršsvoris ir nutukimas gali nulemti labai daug rimtų sveikatos problemų, tarp kurių yra ir širdies ligos, padidėjęs kraujo spaudimas ir II tipo diabetas. Todėl subalansuota ir sveika mityba yra viena iš svarbiausių svorio reguliavimo sudedamųjų dalių, kuriai vertėtų skirti pakankamai daug dėmesio.

Kaip lengviau atsikratyti svorio?

Atsikratyti nereikalingų papildomų kilogramų ir išsaugoti tinkamą savo kūno svorį galima pasitelkiant įvairias priemones. Tarp jų neabejotinai patenka ir pastarosios:

Vartokite įvairų, spalvotą ir maistingą maistą

Kiekvieno iš jūsų kasdienės mitybos pagrindu turėtų tapti maistingi ir sveiki maisto produktai. Labai paprastas būdas suformuoti sveikos mitybos planą yra užtikrinti, kad kiekviename patiekale būtų 50 % daržovių ir vaisių, 25 % viso grūdo produktų ir 25 % baltymų. Tuo tarpu bendras suvartojamas maistinių skaidulų kiekis turėtų būti apytiksliai 25-30 g per dieną. Jei nepavyksta suvartoti pakankamai skaidulų, tuomet gali pagelbėti ir natūralūs maisto papildai lieknėjimui, pvz., įvairūs skaidulų mišiniai.

Taip pat reikėtų iš savo mitybos raciono pašalinti transriebalus ir visiškai apriboti suvartojamų sočiųjų riebalų kiekį. Vietoje to, galima vartoti mononesočiąsias arba polinesočiąsias riebalų rūgštis.

Sveiki ir savyje daug būtinų maistingųjų medžiagų turintys maisto produktai:

 • Švieži vaisiai ir daržovės (skirtingų spalvų);
 • Žuvis;
 • Ankštinės daržovės;
 • Riešutai;
 • Sėklos
 • Viso grūdo produktai.

Maisto produktai, kurių vertėtų vengti:

 • Maisto produktai, kurių sudėtyje yra daug aliejaus, sviesto ar cukraus;
 • Riebios raudonos mėsos ir mėsos pusfabrikačių;
 • Keptų maisto produktų;
 • Miltinių maisto produktų;
 • Pusfabrikačių.

Kai kuriais atvejais tam tikrų maisto produktų pašalinimas iš savo mitybos raciono gali nulemti ir tam tikrų būtinų vitaminų bei mineralų trūkumą, todėl visuomet yra naudinga pasitarti su savo gydytoju arba dietologu.

Pasirūpinkite optimaliu fizinio aktyvumo lygiu

Reguliarus fizinis aktyvumas yra būtinas tiek kiekvieno iš mūsų fizinei, tiek ir psichinei sveikatai. Be to, reguliari fizinė veikla padeda lengviau atsikratyti papildomų kilogramų.

Viena valanda vidutinio intensyvumo fizinės veiklos per dieną gali būti tobulas pasirinkimas. Tuo tarpu, jei vienos valandos skirti fizinei veiklai jūs neturite galimybės, tuomet turėtumėte per savaitę sportui skirti bent 150 min.

Žmonės, kurie nėra pratę prie fizinės veiklos, visuomet turėtų pradėti nuo labai nedidelio fizinio krūvio, kurį palaipsniui didintų. Tai gali padidinti tikimybę, jog bėgant laikui žmogus sportą pavers neatsiejama savo kasdienio gyvenimo dalimi.

Propaguokite sąmoningą valgymą

Sąmoningą valgymą būtų galima apibūdinti kaip suvokimą, kodėl, kaip, kada, kur ir ką mes valgome. Jei renkamės sveikesnius maisto produktus, tiesiogiai prisidedame ir prie geresnės mūsų organizmo sveikatos.

Labai svarbu valgant maistą tai daryti iš lėto ir siekti būti patenkintais tuo, ką valgėte, vietoje to, jog būtų siekiama pavalgius būti labai sotiems. Be to, jei visuomet bus atsižvelgiama į tai, kas yra valgoma, taip pat bus lengviau suprasti, jog ne visi „natūralūs“ arba mažu riebumu pasižymintys maisto produktai yra sveiki pasirinkimai. Todėl būtina skaityti maisto produktų etiketes, žinoti, kas patenka į jūsų lėkštę ir kas gali turėti didžiausią teigiamą įtaką jūsų sveikatai.

Planuokite

Norint veiksmingai atsikratyti papildomo svorio visuomet rekomenduojama sudaryti sveikos mitybos planą, kurį kasdien sistemingai įgyvendintumėte. Tokiu būdu jūs kasdien žinosite, ką ir kada turėsite valgyti, todėl neleisite sau spontaniškai imti vartoti tai, kas yra nesveika ar kas nepatenka į jūsų sudarytą mitybos planą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *