Patarimai, kaip įsikurti Jauniesiems ūkininkams

rasytojas avataras

Posted on :

Per pastaruosius keliolika metų Lietuvos kaime atsirado ir randasi daug naujų ūkininkų, viltingų ir ryžtingų. Nemažai išeivių iš kaimo ryžosi ūkininkauti susigrąžintoje tėvų žemėje, savarankiškai gyventi ir šeimininkauti imasi jaunieji ūkininkai. Vieni perėmė gerai sutvarkytą ūkį, o kitiems tenka kurtis tiesiog plyname lauke ir bandyti pasinaudoti ES parama Jauniesiems ūkininkams įsikurti. Didžiai sveikintinas ir remtinas jų pasiryžimas gražiai ir tvirtai įsikurti paveldėtoje žemėje, siekti šeimos gerovės, tęsti darbščiųjų Lietuvos kaimo žmonių išpuoselėtas tradicijas. Tad ką jau kalbėti apie naujokus žemės ūkyje, juo labiau apie tuos, kurie savo būsimame ūkyje dar nė nepaklojo pamatų. Nelengva, oi nelengva naujakurio dalia buvo visais laikais, ne išimtis – ir dabar besikuriantiems jauniesiems ūkininkams. Galime pasidžiaugti, kad esame įstoję į Europos sąjungą ir galime pasinaudoti ES parama „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas“.

Vadinamųjų prekinių ūkių šeimininkus konsultuoja ištisi mokslo tyrimo institutai, verslo konsultantai jiems kuria naujoviškas žemdirbystės ir gyvulininkystės technologijas, inžinieriai konstruoja vis tobulesnes žemės ūkio mašinas. Atrodo, kad apie visa tai jaunieji ūkininkai gali tik pasvajoti, tačiau svajonės pildosi pasinaudojus ES teikiama parama. Ne visi mojasi jau rytoj varžytis su prityrusiais ūkininkais dėl vietos ankštose rinkose. Ne vienas pradžiai pasitenkintų atgaivinęs per daugelį atokiai nuo tėviškės praleistų metų primirštus kaimiškų darbų įgūdžius, įsigijęs būtiniausių ūkininkavimo žinių, patyręs savarankiškumo šeimininkavimo teikiamą pasitenkinimą. Jauniesiems ūkininkams visokeriopai Europos sąjunga bando padėti šioje situacijoje ir skatina pasinaudoti ES parama „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas“ jau dabar.

ES parama leidžia žengti pirmuosius žingsnius savo ūkyje, padeda įsikibti į žemę, įsigyventi. Įsikibk į žemę jauniesiems ūkininkams sako kaimo žmonės, ir žemė įsikibs į tave penkis kartus labiau. To ir linki ES parama Jauniesiems ūkininkams.

ES parama „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas“ suteikiama tiems ūkininkams, kurie nėra dar uždeklaravę pasėlių. Šiais metais ūkininkai turi daugiau šansų pasinaudoti ES parama, jeigu jie eina gyvulininkystės keliu.

Taigi visi Jaunieji ūkininkai yra kviečiami pasinaudoti ES parama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Paskutiniai straipsniai