Nuotekų valymo įrenginiai: ką reikia žinoti

rasytojas avataras

Posted on :

Nuotekų tvarkymas yra labai svarbus tiems, kurie neturi galimybių prisijungti prie centralizuotos nuotekų sistemos. Speciali įranga ne tik padeda patogiai gyventi, bet ir rūpinasi mus supančios aplinkos švara. Paprastai juos renkasi individualūs namų ūkiai ir kotedžų savininkai. Jei Jūs taip pat svarstote tokią galimybę, ši informacija gali būti labai naudinga.

Darbo principas

Laikui bėgant biologiniai nuotekų valymo įrenginiai darosi vis populiaresni. Turbūt pagrindinė to priežastis yra lengvas montavimas, priežiūra ir efektyvus buitinių nuotekų išvalymas. Tačiau kai kuriems žmonėms, niekada nesusidūrusiems su tokia situacija, suprasti, kaip veikia pats valymo procesas, yra pakankamai sunku. Verta paminėti, kad nuotekos pirmiausia patenka į aeracijos kamerą, kurioje oksiduojasi organinės nuotekų medžiagos.

Valymo įrenginį paleidus pirmą kartą, ant nuotekų įkrovos susidaro mikrobinė biologinė plėvelė, o jos viršutiniame sluoksnyje prasideda organinių medžiagų skaidymo ir nitrifikacijos procesai (amonio azoto oksidacija į nitratus). Tuo pačiu metu kitas procesas – denitrifikacija (naudojant deguonį iš nitritų ir nitratų) vyksta apatiniame sluoksnyje, kuriame trūksta ištirpusio deguonies. Taip biologinis nuotekų valymo įrenginys padeda žymiai sumažinti azoto koncentraciją esančią nuotekose.

Tolimesnėje proceso stadijoje nuotekos su susidariusiu dumblu patenka į antrinį nusodintuvą, kur abu yra atskiriami. Dumblui nusėdus, išvalytas vanduo pagal individualias aplinkybes išleidžiamas į upes, kanalus ar melioracijos griovius. Jei tai neįmanoma, tokį vandenį galima filtruoti į gruntą arba naudoti, kaip techninį vandenį, t. y. laistyti vejai, plauti automobiliui ir t. t.

 

Montavimas

Prieš įrengiant biologinį nuotekų valymo įrenginį savo namuose, rekomenduojama atidžiai apsvarstyti kelis aspektus. Jei planuojate jį įdiegti patys, pirmiausia atkreipkite dėmesį į tinkamą transportavimą – geriausia konteinerį pritvirtinti vertikaliai, kūgine dalimi į viršų ir uždėti dangtį. Norint, kad naujoji nuotekų valymo sistema atitiktų visus reikalavimus, rekomenduojama atidžiai įvertinti, kur planuojate ją įrengti, nustatyti duobės, kurią reikia iškasti dydį ir apsvarstyti orapūtės statymo galimybes.

 

Paleidimas

Įrenginio paleidimas nėra sudėtingas, todėl vartotojai gali tai padaryti patys. Tai galima padaryti dviem būdais. Jei nuspręsite daryti savaiminį paleidimą, turite leisti augti mikroorganizmams, kitaip tariant aktyviajam dumblui, kuris ir apdoroja teršalus. Orapūtei pradėjus veikti, įrenginyje turėtų atsirasti oro burbuliukų, o tai reiškia, kad prasidėjo aeracijos procesas. Pirmąjį naudojimo mėnesį nuotekas patartina tiekti kuo natūralesnes, tai yra kuo labiau vengti įvairių chemikalų. Antrą veikimo mėnesį įrangą galima naudoti visu pajėgumu.

Kaip minėta anksčiau, biologinį nuotekų valymo įrenginį galima paleisti kitu, greitesniu būdu – pilant į jį aktyvųjį dumblą. Tereikia įjungti orapūtę ir leisti jai vieną parą prisotinti vandenį deguonimi, tuomet supilti mikroorganizmus ir leisti įrenginį dar vieną dieną aeruotis prieš pradedant pilti nuotekas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *