Naujų darbuotojų poreikis: ieškoti patiems ar kreiptis į paieškos ir atrankos įmonę?

rasytojas avataras

Posted on :

Dirbančio personalo kaita yra neatsiejama kiekvienos įmonės dalis. Atsiradus naujo personalo poreikiui dažnai iškyla klausimas – ieškoti naujų darbuotojų patiems ar kreiptis į tuo užsiimančią įmonę?  Kai kuriais atvejais profesionali darbuotojų paieška ir personalo atranka yra vienareikšmiškai pats geriausias sprendimais. Nedvejodami rinkitės personalo paieškos įmonę jei:

  • Neturite pakankamai laiko

Net jei tikitės lengvai rasti tinkamą darbuotoją ir apsiriboti vieno etapo personalo atranka, nusiteikite, kad ir tam reikės skirti pakankamai laiko. Patalpinę darbo skelbimą sulauksite ne vieno skambučio ir galbūt ne vienos dešimties atsiųstų CV. Žinoma, jų peržiūrą ir įvertinimą galite patikėti kitam žmogui, tačiau jei norite visus sprendimus priimti patys, vien potencialių kandidatų paieškai teks skirti ne vieną valandą. Jei tokios galimybės neturite, verčiau kreipkitės į darbuotojų paieška ir personalo atranka užsiimančią įmonę.

  • Reikalingas retos kvalifikacijos darbuotojas

Surasti ne itin populiarios specialybės darbuotoją yra kur kas sunkiau nei tokios, kurios darbuotojų pasiūla rinkoje yra plati. Tokioms paieškoms reikia skirti žymiai daugiau laiko ir pastangų. O ir retų specialybių personalo atranka kartais būna ne tokia, kokios tikėjomės, t.y. joje dalyvauja du ar trys kandidatai, tad darbdavys praranda galimybę rasti visus poreikius atitinkantį darbuotoją. Personalo paieškos ir atrankos įmonės ieškodamos retų specialybių darbuotojų taiko savo strategiją ir gerus rezultatus duodančius metodus.

  • Ieškote aukščiausio lygio profesionalų

Jei jūsų tikslas yra rasti patį geriausią Lietuvoje (o gal ir ne tik) savo srities profesionalą, pagalvokite ar turite pakankamai žinių kaip tai padaryti. Juk sėkmingą verslą išvystę ar aukštumas pasiekę darbuotojai kažin ar ieško pasiūlymų internetiniuose darbo skelbimuose. Dažniausiai tokie žmonės prisijungia prie naujo kolektyvo ar projekto visiškai kitais metodais nei darbo pokalbis ar personalo atranka. Aukščiausio lygio vadovų paieškos paslaugas teikiančios įmonės tokiais atvejais juos randa naudodamos „headhunting“  arba galvų medžioklės strategiją.

Apgalvoti galimybę kreiptis į paieškos ir atrankos įmonę verta ne tik minėtais atvejais. Net ir ieškantiems vidutinės kvalifikacijos darbuotojo, profesionalų atlikta paieška taip pat suteikia naudos. Juk  ir vidurinės grandies darbuotojai turi reikšmę tam tikriems įmonės procesams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *