Naujausi ir geriausi elektromobiliai pasaulyje

rasytojas avataras

Posted on :
,
white and black car parked
Photo by Burak Kebapci on Pexels.com

Visi gerai žinome, kad BMW, „Tesla“ ar „Toyota“ naujausi elektromobiliai pasižymi puikiomis charakteristikomis. Tačiau ar esate girdėję apie „Lucid Air“ modelį, kurį sukūrė amerikiečių gamintojas „Lucid Motors“. Nors kompanija buvo įkurta vos prieš 14 metų, tačiau jos elektromobiliai nė kiek nenusileidžia geriausiems „Tesla“ modeliams.

„Tesla“ ir „Lucid Air“ elektromobiliai palyginimui

Naujausias ir galingiausias sportinio sedano tipo elektromobilis „Tesla Model S Plaid“ buvo pristatytas 2021 metais. Jis gali pasigirti milžiniška galia bei puikia charakteristika:

  • net 1200 AG;
  • 97 km/h greitį pasiekia vos per 2 s;
  • įveikia 628 km pilnu pakrovimu;
  • didžiausias greitis 322 km/h.

„Tesla Model S Plaid“ kaina JAV rinkoje siekia 129,99 JAV dolerio.

Vis tik, atrodo, elektromobilių rinkos pirmūnė, net ir sukūrusi galingiausią modelį, ramiai atsikvėpti negalės, nes jai „ant kulnų mina“, o gal būt ir pralenkia naujoji rinkos žaidėja „Lucid Motors“. Kompanija pristatė savo elektromobilį „Lucid Air“ bei 4 jo versijas. Apžvelkime galingiausio modelio „Lucid Air Dream Edition“ privalumus:

  • 1080 AG variklis;
  • įveikia 800 km pilnu pakrovimu;
  • 96,5 km/h greitį pasiekia per 2,5 sekundės;
  • maksimalus greitis 320 km/h;
  • kaina 169 000 JAV dolerių.

„Lucid“ gamintojai žada, kad šie naujieji elektromobiliai bus itin sparčiai pakraunami, 500 km įveikti automobilis bus pakrautas vos per 20 minučių. Dar viena naujovė, kurią siūlo „Lucid Motors“, kad įrengus dvikryptę įkrovimo stotelę elektromobilio energiją bus galima naudoti namuose, nutrūkus elektros tiekimui.

Lietuvos rinką jau pasiekė geriausi BMW elektromobiliai

Lietuvos rinkoje jau galima rasti elektromobilių, savo gerosiomis savybėmis nenusileidžiančių naujiems „Tesla“ modeliams. Vienas iš jų – BMW iX xDrive50“. Nors jo kaina mažesnė nei „Tesla Model S Play“ ir siekia 97 890 eurų, tačiau įveikiamas atstumas nenusileidžia „Tesla“ modeliui. „xDrive50“ elektromobiliai pilnu įkrovimu gali nuvažiuoti 630 km. Variklio galia 523 AG, o 100 km/h greitį pasiekia per 4,6 sekundės.

BMW naujausius elektromobilius jau dabar galima išbandyti „Krasta Auto“ salonuose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, o BMW iX planuojama eksponuoti lapkričio 15-19 bei 22-26 dienomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *