Mitai apie greituosius kreditus ir ne tik

rasytojas avataras

Posted on :

kreditai 

Viešoje erdvėje apie greituosius vartojimo kreditus pasitaiko įvairiausių mitų, tačiau vienas svarbiausių, kurį būtina paneigti yra tas, kad paskolos internetu visą parą nėra teikiamos. Kiekviena vartojimo kreditus teikianti bendrovė ar sutelktinio finansavimo sistema yra įsipareigojusi neskolinti pinigų naktimis. Yra aiškiai apibrėžtos laiko ribos, kurių metu galima gauti finansavimą. Žinoma, tai nedraudžia teikti paraiškų – jos gali būti nagrinėjamos bet kuriuo paros metu. Pinigai tiesiog negali pasiekti paskolos gavėjo tarp 22 ir 7 valandos. Be šių mitų, egzistuoja dar ne vienas, todėl žemiau ir aptariame juos.

Klaidinga manyti, kad paskolas teikiantys asmenys savo noru skolina bet kam. Jau kuris laikas finansų įstaigos laikosi griežtos tvarkos. Ta tvarka numato ir tam tikrus kriterijus, kuriais remiantis, yra nustatomas asmens mokumas. Mokumas turi būti patikrintas be jokių išimčių. Jokia finansų įstaiga neturi teisės išduoti vartojimo kredito tokiems žmonėms, kurių ekonominė padėtis yra prasta.

Taip pat vyrauja mitas, kad internetu kreditus gauti galima neišėjus iš namų. Tai iš dalies tiesa, tačiau yra tvarka, kuri numato, jog asmuo turi būti tinkamai identifikuotas. Lietuvos bankas, kaip priežiūros institucija, jau yra išaiškinęs, kad vieno cento pervedimo principas nėra pakankamas asmens tapatybei nustatyti. Dėl šios priežasties daugelis kredito bendrovių jau pakeitė tvarką. Dabar paskolas norintys gauti asmenys privalo patvirtinti savo tapatybę virtualių vaizdo pokalbių metu arba privalo vykti į tam tikras vietas pateikti savo dokumentus. Pavyzdžiui, kai kurios bendrovė turi tarpininkus tapatybės patikrinimui – Maxima kasos, PayPost skyriai ir t.t.

Kas liečia tapatybės patikrinimą, pabrėžiama, kad tai yra vienkartinė procedūra. Vieną kartą patvirtinus tapatybę, toje pačioje bendrovėje antrą kartą to daryti nereikės. Tai reiškia, kad imant sekančią paskolą iš to paties kreditoriaus, jau nebereikės niekur vykti.

Yra dar vienas mitas, kad kreditai išduodami nepilnamečiams, neva kreditoriai yra neatsakingi. Ne, nepilnamečiams asmenims jokios paskolos neišduodamos. To daryti neleidžia įstatymai. Tarp kitko, netgi ir pilnamečiai asmenys dažnai sulaukia neigiamo kreditoriaus atsakymo dėl įvairiausių priežasčių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *