Mišką parduoti už gerą kainą pavyksta ne visiems

rasytojas avataras

Posted on :

miškas

Parduoti mišką dabar yra gana lengva, tačiau jį parduoti už gerą kainą – kiek sudėtingiau. Lietuvoje miškų supirkimo kainos skiriasi dėl daugelio priežasčių. Tai reiškia, kad vieni pardavėjai gauna didesnes, o kiti – žymiai mažesnes sumas už parduodamus miško sklypus. Kainoms įtaką gali daryti labai daug faktorių, tačiau reikėtų žinoti bent jau pagrindinius. Kai kuriais atvejais, žmonės netgi negali parduoti savo miško sklypo, o kada taip yra – skaitykite žemiau.

Jeigu miško sklypas buvo parduotas iškirtimui, tai reiškia, kad visa nuosavybės teisė į miško plotą lieka jums. Jūs pardavėte pirkėjui teisę išsikirsti medieną pagal Lietuvos teisės aktus. Trumpai tariant, kol sklypo pirkėjas nebaigia darbų, tol jūs negalite parduoti to miško kitam asmeniui. Paprasčiausiai, sutartyje yra nurodomas terminas per kurį pirkėjas turi iškirsti mišką. Kol tas terminas nesibaigia, tol sklypo savininkas įprastai negali parduoti to sklypo, nebent pasirašoma atskira sutartis.

Kaip bebūtų, miško supirkimo kainos svyruoja dėl kelių priežasčių. Jeigu radote skelbimą, kur nurodyta antraštė „perku mišką“, tai dar nereiškia, kad pirkėjas pasiūlys tiek, kiek jūs norėsite. Kaina yra įvertinama atsižvelgiant į miško plotą, medienos kiekį bei ploto ypatumus. Pavyzdžiui, stataus miško kainos yra gerokai mažesnės, nes tokio miško kirtimas yra žymiai sudėtingesnis. Tokiose vietose medieną kirsti yra sunkiau, o taip pat ją sunkiau transportuoti. Tad, yra didžiulis skirtumas kokio tipo mišką parduodate.

Aišku, labai svarbu atsižvelgti į tai, koks plotas parduodamas. Kuo didesnis miško plotas parduodamas tuo kaina bus didesnė ir tai yra suprantama. Bet, gali būti ir tokių atvejų, kad didelis plotas gali būti įvertinamas gana menka suma. Pavyzdžiui, kai miškas perkamas kirtimui, o jame leidžiamos kirsti medienos kiekis yra labai mažas, natūralu, kad kaina kris kaip reikiant. Tad prieš parduodant mišką, nenustebkite, kad vyks apžvalga ir bus įvertinti visi faktoriai.

Miško pirkimas yra gana lengvas procesas. Sunkiau yra susirasti patikimus pirkėjus, kurie apsiūlytų adekvačią kainą. Norint neprašauti su pardavimu, siūloma pasidomėti kaip iš tiesų viskas vyksta sudarant pardavimo sutartis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *