Medaus kalorijos sveikesnės

rasytojas avataras

Posted on :

medus

Kalorijos ir svorio metimas jau seniai tapo viena populiariausių temų ne tik socialiniuose tinkluose, bet ir gydytojų kabinete. Maža to, mes pradedame gyventi vis sveikiau, vis dažniau skaitome produktų etiketes, dėmesį sutelkiame į ekologiją, švarą ir darną. Bičių produktai taip mylėti mūsų senolių tobulai įsilieja į šiuolaikinio žmogaus gyvenimo filosofiją.

Bičių auksas

Geltonas, tąsus, malonios konsistecijos, labai saldus ir specifinio skonio – tai bičių suneštas, perdirbtas ir sutirštintas nektaras, kurį mes vadiname medumi. Šitą gęrį jos ne šiaip sau susineša – sandėliuoja jį maistui. Kadangi mažosios darbininkės iš pažiūros tokie nedideli sutvėrimai, tačiau skraido kaip išprotėję, pagrindinis jų maistas yra angliavandeniai kurie ir suteikia tiek energijos. Bitės skaičių nesupranta, tačiau žmonėms naudinga žinoti, kad viename arbatiniame šaukštelyje medaus yra apie 22 kcal. Tuo tarpu vienas arbatinis šaukštelis cukraus turi tik 16 kcal. Tai kur čia ta svorio metimo paslaptis? Medus yra gerokai saldesnis už cukrų (nes jis absorbuojamas jau burnoje), todėl, jei į puodelį arbatos mes įpratę dėti porą šaukštelių cukraus, ko gero mums pakaks tik vieno šaukštelio medaus. Taigi gausime ne 32 kcal, o tik 22 kcal.

Be to, medaus kalorijos pasisavinamos kitaip. Dėl jame esančių sudėtinių angliavandenių, jis pasisavinamas kiek lėčiau, nei cukrus, todėl energijos pakanka ilgesniam laiko tarpui. Be to, meduje gausu įvairių minkroelementų bei vitaminų padedančių papildyti kasdienį poreikį.

  Ar medus gali padėti numesti svorio?

Kartais vyrauja nuomonė, jog vartojant medų stebuklingai dings svoris. Taip, medus gali padėti, tačiau medaus kalorijos energetiniu požiūriu niekuo nesiskiria nuo cukraus. Todėl būtina laikytis kitų mitybos rekomendacijų bei sporto rėžimo, nes medus – ne lieknėjimo piliulė, o visavertis maisto produktas.

Mūsų svoris krinta tada, kai suvalgome mažiau kalorijų, nei išnaudojame. Taip pat valgome maistą, kuris greitina medžiagų apykaitą (ląsteliena, prieskoniai, kitas sveikas maistas) ir vengiame ją lėtinančių maisto produktų (cukraus, pyragėlių ir kitų daug cukraus turinčių produktų, net jogurto). Nors ir kaloringas, medus greitina medžiagų apykaitą, padeda virškinimui ir kitoms organizmo sistemoms.

Nuolat galvojantiems, kaip numesti svorio – medus gali būti puikus cukraus pakaitalas, jei be pyragėlio ar kavos su cukrumi neįsivaizduojate savo gyvenimo. Tik reikėtų nepamiršti jo šaukštais nekabinti ir mėgautis ne daugiau kaip šaukšeliu per dieną – juk tai beveik grynos kalorijos. Beje, kiti bičių produktai taip pat gali pasitarnauti metant svorį, jei jais pakeisime užkadžius ar desertą.

Turtinga sudėtis

Medaus kalorijos susideda iš kiek mažiau nei 80 % angliavandenių, iki 20 % vandens ir keleto procentų biologiškai aktyvių medžiagų (baltymų, vitaminų, mineralų) bei mikroorganizmų.

Meduje gausu B grupės vitaminų, dar šiek tiek C ir visų kitų nedideliais kiekiais. Vitaminų kiekį kompensuoja mineralai, nes jų meduje ypatingai daug. Negalime teigti, kad jame užkoduota visa Meldelejevo lentelė, tačiau kuo pasigirti medus tikrai turi. Jame yra kalio, magnio, kalcio, natrio, geležies, fosforo ir chloro bei daug kitų skirtingais kiekiais, nes pats medu gi niekada nebūna vienodas. Iš meduje esančių biologiškai aktyvių emdžiagų verta paminėti aminorūgštis bei citrinų, obuolių rūgštis.

Medaus kalorijos labai mažai pasako apie medų, kaip ir apie kitus maisto produktus. Juk medus – net mokslininkų iki galo nėra ištirtas. Gamta gali būti ir tokia stebuklinga. O svarstant kaip numesti svorio ar sveikti nuo vienokios ar kitokios ligos labai svarbu visuma. Medus – puiki pagalba daugeliu atvejų, o svarbiausia jis natūralus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *