Lietuviška virtuvė kavinėse: kur ir ką valgyti?

rasytojas avataras

Posted on :

Nors pasaulio virtuvė mums yra pasiekiama ranka – daugelis žmonių vis tiek renkasi lietuvišką virtuvę, kadangi ji ir soti, ir tuo pačiu skani. Tiesa, daugeliui patiekalų pagaminti reikia labai daug laiko. Kur kas paprasčiau rasti patikimą maitinimo vietą ir joje mėgautis pačiais skaniausiais patiekalais, kurie ne tik papildo skrandį, tačiau ir sielą.

Maitinimo vietų gausa Kaune ir Vilniuje tikrai labai plati. Ir restoranai, ir kavinės, valgyklos… Kiekvienas ras tai, kas jam labiausiai tinka. O ką ten valgyti?

TOP 5 lietuviški patiekalai

Nors patiekalų gausa yra labai plati ir tai dažniausiai džiugina, kadangi kiekvienas gali rasti tai, kas jam labiausiai tinka ir patinka, tačiau yra keli patiekalai, be kurių lietuviška virtuvė nebus tokia. Pateiksime tuos, kurie sulaukia daugiausia dėmesio ir yra dažniausiai vadinami tradiciniais.

 1. Žinoma, pirmiausia tai yra karaliai cepelinai, kurie yra vadinami lietuvišku patiekalu nr. 1.
 2. Taip pat reikia būtinai paminėti ir šaltibarščius, kurie taip pat užima gana svarbią vietą lietuviškų patiekalų sąrašą.
 3. Žinoma, reikia nepamiršti ir kugelio. Tačiau jis turi būti patiekiamas su grietine ir spirgais. Tik tokiu atveju galima sakyti, kad jis lietuviškas.
 4. Taip pat ir vėdarai, kurie patinka ir ne kiekvienam, lietuviui.
 5. Galiausiai – balandėliai.

O kur valgyti?

Kadangi šiuo metu kavinių gausa yra labai plati – ne visada yra paprasta rasti tą, kuri siūlo tikrai gerus lietuviškus patiekalus.

Kelios smulkmenos, kurias reikia įvertinti, renkantis patiekalus yra:

 • Kokios yra paslaugų kainos.
 • Galima remtis kitų žmonių komentarais.
 • Rinktis pagal lokaciją.
 • Žiūrėti – ar tikrai yra siūloma lietuviškų patiekalų.
 • Jeigu Jums svarbu – ar galima ateiti su vaikais arba augintiniais.
 • Ar siūlomos kokios akcijos, kurios leis sumokėti mažiau?

Skanus maistas suteikia gyvenimui tikrai labai daug džiaugsmo, tad siūlome palepinti save kuo dažniau. Ir svarbiausia – ne patiekalais, kuriuos pats gaminate namuose, tačiau išėjimais į miestą, kurie leidžia ne tik skaniai pavalgyti, tačiau ir socializuotis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Paskutiniai straipsniai