Kyla sunkumų siekiant gauti paskolą verslo plėtrai iš komercinių bankų? Įsivertinkite alternatyvaus finansuotojo galimybes

rasytojas avataras

Posted on :

Verslui uždirbus pelną, dalį ar visą pelną galima grąžinti į apyvartą, kas padeda verslui toliau augti. Dažnai verslo plėtrai yra būtinas papildomas finansavimas iš patikimo skolintojo. Didžioji dalis verslo savininkų kreipiasi į komercinius bankus, tačiau pastarieji ne visada yra tas finansinis sprendimas, kuriuo verslo savininkas savo esamu atveju turi galimybę pasinaudoti, kadangi banko skolinimosi politika būna neprieinama, paraiška paskolai gauti atmetama. Išeitis – alternatyvus  finansavimas.

 

Alternatyvaus finansuotojo UAB „Apollona“ (www.apollona.lt ) pagrindinis straipsnio tikslas – supažindinti su alternatyvaus finansavimo būdais ir pateikti savo praktikos atvejus, kad verslo savininkai žinotų ir įsivertintų įvairius skolinimosi variantus.

 

Apyvartinės lėšos verslo plėtrai iš alternatyvaus finansuotojo. Verslo finansavimas vis dažniau tampa svarbus mažoms įmonėms, ypač kai prekyboje pritrūksta apyvartinių lėšų ar pagelbėti gali tik avansiniai mokėjimai. Bankų paraiškų atmetimo priežastis – mažų įmonių finansavimas yra žymiai rizikingesnis nei didelių įmonių. Bankų skolinimo reikalavimai tapo griežtesni nuo 2008 m. bankų krizės. Dėl griežtų skolinimo taisyklių smulkaus verslo savininkams liko mažiau galimybių iš bankų gauti apyvartinių pinigų verslo veiklai vykdyti. Tačiau verslui gali pasinauduoti kitu, alternatyviu, skolinimosi būdu, vienas jų – paskolos gavimas įkeičiant nekilnojamąjį turtą.

 

Refinansavimas verslui. Tai paskolos verslui iš trečios šalies finansavimo forma, kai nauja paskola apmoka senąsias su mažesne palūkanų norma. Refinansavimo atsiradimas rinkoje siejamas su laikotarpiu, kai fiziniai asmenys vėlavo mokėti įmokas bankams ar greitiesiems kreditams, ko pasekoje susidūrė su antstolių problema. Refinansavimas per alternatyvaus finansavimo įmones išpopuliarėjo tarp fizinių asmenų hipotekos ir vartojimo paskolų sektoriuje, kaip galimybė susimažinti paskolos palūkanas ir atitinkamai įmokas.

 

Šiandien ši paskolos forma jau yra aktuali ir verslo paskolų rinkoje. Alternatyvus finansuotojai lanksčiau vertina paskolos termino prailginimą, suteikiama galimybė spręsti finansinius sunkumus sumažėjus įmonės pajamoms, įmonė gali susimažinti mėnesio įmokas. Taigi refinansavimas – tai galimybė verslui išspręsti problemą tarp kreditą suteikusios įstaigos ir verslo paskolos gavėjo, susimažinti mokamų palūkanų normą.

 

Verslo idėjų finansavimas be mėnesinių įmokų.

Dar viena UAB „Apollona“ paskolos gavėja kreipėsi dėl paskolos verslo pradžiai. Steigiant naują verslą dažnai pritrūksta lėšų ir atsiranda nenumatytų išlaidų. Finansų įmonė UAB „Apollona“ suteikė klientei galimybę nemokėti mėnesio įmokų už paskolą kiekvieną mėnesį, o sumokėti tik laikotarpio pabaigoje. Sutaupytas lėšas, kurių nereikėjo kiekvieną mėnesį grąžinėti UAB „Apollona“ kaip kreditoriui, klientė investavo į kitas jos verslui būtinas sritis ir lengvai įėjo į rinką.

 

Paskolos žemės ūkio veiklai pradėti ir vystyti, kurių suteikiama suma, pavyzdžiui UAB „Apollona“ finansų įmonės atveju, yra iki 50% savaiminio finansavimo sumos arba iki 70% įkeičiamo nekilnojamojo turto rinkos vertės.

 

UAB „Apollona“ paskolos suteikimas, lyginant su banku, yra labai operatyvus. Žemės ūkio veiklai labai svarbu sezoniškumas, įtakos derliui gali turėti kiekviena diena. Vienas iš UAB „Apollona“ paskolos gavėju – ūkininkas buvo labai patenkintas greitu paskolos gavimu. Jis džiaugėsi atradęs galimybę negaišti laiko paskolos dokumentų ruošimui bankui, o skirti visas jėgas tiesioginei ūkinei veiklai.

 

Paskola, gavus finansavimą iš fondų. Daugelis įmonių verslo pradžiai arba plėtrai teikia paraiškas fondams, pavyzdžiui, ES fondui finansavimui gauti. Fondai finansuoja projektą tik dalinai, atitinkamą procentą lėšų įmonė turi įnvestuoti pati. Finansavimui iš fondų gauti projektuose atsiranda išlaidų, kurios nėra įtrauktos į fondo finansavimo taisyklių reglamentą. Siekiant apmokėti papildomas išlaidas – būtina savarankiško finansavimo suma ir didelės projekto administravimo išlaidos. Alternatyvaus finansavimo įmonė – tai pagalba, suteikianti finansavimą verslui iš šalies.

 

Daugiau informacijos apie finansavimo galimybes galite sužinoti: https://apollona.lt/paskolos/

Finansų įmonė UAB „Apollona“  verslo savininkams suteikia galimybę gauti paskolas greitai ir be papildomų rūpesčių. UAB „Apollona“ – su mumis lengva ir naudinga!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *