Kūčių burtai iš viso pasaulio

ContentMarketing avataras

Posted on :

Kai Kūčių vakarą sužiba kalėdinės lemputės ir įsivyrauja šventinė dvasia, atgyja tradicijos iš įvairių pasaulio kampelių, kurių kiekviena turi savitą magijos ir mistikos prieskonį. Kaskart artėjant Šv. Kūčioms dauguma iš mūsų imame galvoti apie kerinčias Kūčių vakaro burtų tradicijas, todėl pasistengsime pateikti jums daugiau informacijos, padėsiančios užtikrinti, kad kūčių burtai suteiktų daugiau nepamirštamų akimirkų ir apgaubtų jūsų šventes magiška atmosfera.

Islandijoje tikima, kad trylika naktų prieš Kalėdas namus aplanko mistiniai Yule Lads, išdykusios būtybės, turinčios tokius keistus vardus kaip „durų užtrenkėjas“ ir „dešrų šluotininkas“. Šeimos dalyvauja tradicijoje, vadinamoje „Laufabrauð“, kai ant plonų kvietinių pyragaičių išraižomi sudėtingi raštai ir jie kepami. Šiais pyragaičiais keičiasi kaimynai, kad skleistų sėkmę ir gerovę. Pats raižymo procesas laikomas magiška apsauga nuo tamsiųjų jėgų.

Tuo tarpu Meksikoje per Las Posadas šventę atkuriamos Marijos ir Juozapo prieglobsčio paieškos Betliejuje. Kūčių vakarą dalyviai lanko įvairius namus, gieda giesmes ir prašo nakvynės. Tradicijos kulminacija – šventė, kurios metu dalijamasi saldžia duona „Rosca de Reyes“, papuošta cukruotais vaisiais. Duonoje iškeptos figūrėlės, vaizduojančios kūdikėlį Jėzų. Tas, kuris savo riekėje randa figūrėlę, gauna užduotį surengti tolimesnę šventę ir skatinti šventinį vienybės ir bendruomeniškumo jausmą.

Italijoje puoselėjama „La Befana“ – geros, bet nepastebimos senos raganos, skraidančios ant šluotos ir sausio 5 d., Trijų Karalių išvakarėse, vaikams pristatančios dovanas, tradicija. Kūčių išvakarėse šeimos susirenka dalytis šventiniais pietumis, dažnai su simboliniu patiekalu „Septynių žuvų šventė“. Ši kulinarinė tradicija simbolizuoja septynis sakramentus ir, kaip tikima, atneša sėkmę ir klestėjimą ateinančiais metais.

Katalonijoje (Ispanija) tradicija „Caga Tió“ Kūčių vakarui suteikia šmaikštumo. Šeimos atneša medinį rąstą, meiliai vadinamą „kakojančiu rąstu“, ir papuošia jį besišypsančiu veidu bei šventine kepure. Kūčių išvakarėse vaikai, dainuodami tradicines dainas, „muša“ rąstą lazdomis, skatindami jį „iškakoti“ mažas dovanėles ir saldainius. Ši tradicija sujungia juoką ir linksmybes, kartu su stebuklais apgaubtu folkloru.

Taigi, kerinčios Kūčių vakaro tradicijos visame pasaulyje atskleidžia įvairius būdus, kuriais žmonės šventinį laikotarpį papildo magiškais burtais ir ritualais. Nuo apsauginių raižinių Islandijoje iki įmantrių „Caga Tió“ Katalonijoje – kiekviena tradicija turi unikalaus žavesio, kuris prisideda prie pasaulinio Kūčių vakaro žavesio. Kai mėgaujamės savo puoselėjamomis tradicijomis, šių įvairių praktikų iš viso pasaulio pasitelkimas primena mums apie visuotinį norą suteikti šventiniam laikotarpiui didesnį magijos prieskonį. Šios kerinčios tradicijos ne tik sujungia mus su mūsų kultūrinėmis šaknimis, bet ir skatina nuostabos ir vienybės jausmą, kuris peržengia sienas, todėl Kūčių vakaras visiems tampa labai stebuklingu ir kerinčiu laiku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *