Kontaktiniai lęšiai, ką reiktų žinoti

rasytojas avataras

Posted on :

Ar kontaktiniai lęšiai yra geresni už akinius?
Jei akys yra sausos ar jautrios, geriau rinktis akinius, akiniai nepaaštrins tokios problemos, o su kontaktiniais lęšiais galite jausti dar didesnį diskomfortą.

Kiek valandų per dieną galima nešioti kontaktinius lęšius?
Jūsų optikos specialistas patikrinęs jūsų akis su jumis turi aptarti, kas yra geriausia jūsų individualiu atveju, tačiau paprastai rekomenduojama nešioti kontaktinius lęšius ne ilgiau kaip 10–12 valandų per dieną. Jei ilgiau nešiojate lęšius, akys gali pasidaryti jautrios, išsausėti, parausti ar užsikrėsti į akis gali patekti infekcija.

Ką rekomenduojama daryti ir ko nedaryti su kontaktiniais lęšiais?
Svarbiausia plaukite rankas, kad visada būtų švarios;
Visada laikykite linzių inkubatorius švarius;
Stebėkite ar nepasibaigęs kontaktinių lęšių tirpalo galiojimo laikas;
Jei jaučiate, kad akys sausėja (jaučiate diskomfortą) išsiimkite lęšius, leiskite akims pailsėti;
Nepirkite kontaktinių lęšių be recepto;
Pasikonsultuokite su savo akių gydytoju ar galite miegoti su kontaktiniais lęšiais;
Nenaudokite maudydamiesi kontaktinių lęšių.

Ar galiu maudytis su kontaktiniais lęšiais?
Maudymasis su kontaktiniais lęšiais gali sukelti akių infekcijas, sudirgimą ir gali sukelti ragenos opą. Pasaulinė Food And Drug Administration (FDA) organizacija rekomenduoja, kad kontaktiniai lęšiai neturėtų būti veikiami bet kokio vandens, įskaitant vandentiekio vandenį ir baseinų, vandenynų, ežerų, karštų vonių ir dušų vandenį.

Kokie yra pagrindiniai kontaktinių lęšių trūkumai?
Didesnė ragenos infekcijų ir įbrėžimų rizika. Kai kurie žmonės nešiodami lęšius pastoviai jaučia diskomfortą, tokiu atveju geriau rinktis akinius.
Ar kontaktiniai lęšiai yra geriau už akinius?
Jiems reikia daug daugiau priežiūros nei akiniams, tačiau su kontaktiniais lęšiais daug natūralesnis vaizdas, platesnis matymo laukas, mažiau diskomforto drėgnose patalpose. Priprasti prie kontaktinių lęšių nešiojimo gali prireikti daug daugiau laiko. Jie paprastai reikalauja daugiau priežiūros bei dažnesnių konsultacijų su savo akių gydytoju.

Ar kontaktiniai lęšiai tinka visiems?
Dėl pastarųjų metų pažangių kontaktinių lęšių technologijų, beveik visi gali dėvėti kontaktinius lęšius. Jei jums ankščiau buvo pasakyta, kad negalite nešioti kontaktinių lęšių, laikas dar kartą pasikonsultuoti su savo akių gydytoju. Spalvoti kontaktiniai lęšiai paryškins Jūsų akis, suteiks ryškesnį matymą bei daugiau pasitikėjimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *