Komercinių patalpų nuomai skirti patarimai

rasytojas avataras

Posted on :
,

Domina komercinių patalpų nuoma Druskininkuose? Visiškai nesvarbu, ar komercinės paskirties patalpų nuomai ieškote pirmą kartą, ar jau turite patirties nuomojantis tokio tipo NT objektus, visuomet verta atsižvelgti į keletą praktiškų patarimų, kurie padės neprašauti pro šalį.

Pasirinkite tinkamą vietą

Komercinių patalpų vieta yra vienas svarbiausių veiksnių, kai sprendžiama, kokias patalpas pasirinkti. Turėtumėte skirti laiko ir atidžiai ištirti NT nuomos pasiūlymus, atsižvelgti į paklausos ir pasiūlos santykį, nuomos kainas ir kt.

Pavyzdžiui, jei patalpų ieškote restoranui, kavinei ar parduotuvei, jums reikėtų pasirinkti vietą, kurioje yra didelis žmonių srautas. Tuo tarpu, jei ieškote sandėlio, jums reikės gero susisiekimo. O jei ieškote biuro patalpų, jums reikės vietos, kurią jūsų darbuotojai galės lengvai pasiekti.

Atsižvelkite į patalpų pritaikymą

Kiekviena komercinės paskirties patalpa yra skirtinga, todėl ne visi nuomojami NT objektai gali tikti jūsų vykdomai komercinei veiklai. Todėl pirmiausia turėtumėte pagalvoti, kokių patalpų jums iš tikrųjų reikia, ar tikėtina, kad netolimoje ateityje jums reikės keisti jų paskirtį, ar jūsų veiklai vykdyti reikia specifinių leidimų, kurie būtų susiję su komercinės paskirties patalpomis, ir kt. Tai reiškia, kad jūsų pasirenkamos patalpos turėtų būti optimaliai pritaikytos jūsų vykdomai veiklai.

Atlikite patalpų apžiūrą

Vykdydami komercinės paskirties patalpų apžiūrą, turėtumėte atsižvelgti į daug skirtingų veiksnių, tokių kaip susisiekimas, transporto priemonių spūstys, automobilių stovėjimui pritaikyta infrastruktūra ir jos apribojimai, prekių pristatymo galimybės (jei užsiimate prekybine veikla), atstumas nuo svarbiausių taškų, patalpų estetinė išvaizda ir įrengimas, aplinkui veikiantys verslai, įranga ir baldai, interneto ryšys ir kt. Taip pat turėtumėte patikrinti bendrą nuomojamos komercinės paskirties patalpos būklę, atkreipiant dėmesį, ar nėra drėgmės, įtrūkimų, vandentiekio problemų ir kitų defektų.

Pagalvokite apie nuomos kainą

Nuomos mokesčio dydis yra vienas svarbiausių klausimų, kuriuos reikia užduoti ieškant komercinės paskirties nekilnojamojo turto nuomai. Tai ypatingai svarbu, jei jūsų verslas yra naujas ir neturite pakankamai didelio apyvartinio kapitalo. Be to, atkreipkite dėmesį ir į tai, jog paprastai ilgalaikės nuomos sutartyse būna numatyta nuomos mokesčio peržiūra, kuri dažniausiai vyksta kas dvejus, trejus ar penkerius metus, todėl turite nepamiršti, kad nuomos kaina bėgant laikui gali keistis – tiek mažėti, tiek ir didėti.

Nepamirškite derėtis

Pastaraisiais metais patalpų nuomos sutartys tapo lankstesnės. Dažniau galima matyti į sutartis įtraukiant laikotarpius, kuriuos galima nemokėti nuomos mokesčio (dėl nenumatytų aplinkybių), taip pat sąlygas dėl išankstinio sutarties nutraukimo netaikant baudų ir kt. Taigi, galite derėtis dėl nuomos sutarties sąlygų, siekdami, kad pastaroji būtų kuo geriau atitinkanti jūsų poreikius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Paskutiniai straipsniai