Kokie dokumentai reikalingi krovinių gabenimui?

rasytojas avataras

Posted on :
,

dokumentaiEksporto ir importo dokumentų reikalavimai galioja visoms įmonėms vienodai. Nuo to į kokią šalį ir kokią produkciją planuojate siųsti prekes ir priklauso kokių dokumentų jums reikės paruošti. Dokumentų rengimas tik iš pirmo žvilgsnio atrodo nesudėtingas tačiau su tuo jau susidūrę žino, kad reikia įsigilinti į tarptautinius reikalavimus ir normas kurias pažeidus galima gauti baudą, sulaikytas krovinys nebus pristatytas laiku, gali būti ir sugadintas jei tai trumpo galiojimo termino prekė. Kaip ir kokius dokumentus reikia paruošti gabenant prekes į užsienį?

Produkto kilmės dokumentai

Kartu su konosamentu, siunčianti prekes įmonė turi pateikti ir dokumentus apie jų kilmę. Nuo to priklauso kokius mokesčius reikės mokėti, be to į kai kurias pasaulio šalis yra uždrausta tam tikrų rūšių gaminius arba galioja kitokie tarptautiniai prekybos ir tranzito apribojimai. Kilmės dokumentus įmonė negali išrašyti šiaip sau, jos veiklą turi patvirtinti kontroliuojančios institucijos ir suteikti sertifikatus, specialius leidimus ar pan. Dalis prekių į šalis atkeliauja kaip žaliavos ir tik vėliau tampa produktais ir jei didžioji darbo dalis buvo atlikta toje šalyje reiškia kad pasikeičia ir pirminė prekės kilmė.

Pakavimo sąrašas

Nors pakavimo sąrašas ne visuomet būtinas dokumentas bet jis gali tapti labai reikalingu kai transportavimo metu patiriama žala ir siuntėjas gali draudimo pareikalauti padengti nuostolius. Šis sarašas nurodo kaip ir kas supakuota siuntinyje, muitinėje tokie kroviniai greičiau praeina patikrą ir gali toliau tęsti kelionę. Pakavimo sąrašas reikalingas dar ir tam kad būtų galima greičiau suderinti ginčus dėl neatitikusių prekių kiekio kai produktai pakraunami pas gamintoją ar tiekėja ir siunčiami užsakovui. Sąrašas gali pasitarnauti ir muitinės pareigūnams apskaičiuojant muito mokesčius.

Visus šiuos dokumentus turėsite paruošti patys norėdami kad jūsų krovinį paimtų pervežėjas.

Konosamentas ir sąskaita

Tai bendras pirkėjo ir pardavėjo susitarimą įrodantis dokumentas kai krovinys gabenamas konteineriais kuriame nurodyta koks yra sutarties objektas. Sąskaita ir krovinio važtaraštis kuriame numatyta kur pervežėjas pristato krovinį, jį privalo pasirašyti visos trys šalys – logistikos įmonė, siuntėjas ir gavėjas.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *