Kodėl verta pasirinkti pusbario kėdes

rasytojas avataras

Posted on :

Ar nusprendėte virtuvėje įrengti baro stalą, o ne standartinį valgomojo stalą? Puikus pasirinkimas, ypač jei nėra daug laisvos vietos! Tačiau iš anksto turėsite pasirūpinti tinkamomis kėdėmis. Standartiniai baro kėdžių variantai ne visada yra patogūs, ypač jei namuose gyvena vyresni žmonės ir maži vaikai. Geriausias variantas yra pusbario kėdės: jos nėra tokios aukštos ir yra patogesnės.

Kuo ypatingos pusbario kėdės?

Baro stalui tikrai nėra lengva pritaikyti kėdes: įprastai statybininkai ir dizaineriai retai laikosi tam tikrų normų ir standartų, o stalo aukštis parenkamas atsižvelgiant į kliento norus. Todėl dažnai patogiausios yra pusbario kėdės, nes jos yra šiek tiek žemesnės nei barinės ir aukštesnės nei standartinės valgomojo kėdės.

Pagrindinė savybė, atskirianti pusbario kėdes nuo kitų, yra jos aukštis. Paprastai prisėdimo aukštis yra 60-70 cm nuo grindų, o baro variantai yra mažiausiai 70cm .

Žemesnės kėdės  yra patogesnės vyresniems žmonėms ir vaikams, nes lengva ant jų atsisėsti. Pusbario kėdės gali būti pagamintos iš skirtingų medžiagų. Biudžetinės yra plastikinės, tačiau dažnai jų pakanka tik keleriems metams ar sezonams, nes sulūžta ar įtrūksta. Plastikas gerai išlieka net vėsiose ir drėgnose patalpose. Jei ieškote pigaus ir drėgmės nebijančio varianto, plastikinės kėdės jums tikrai pasitarnaus ne vieną sezoną.

Vienas populiariausių variantų šiuo metu yra kėdė pagaminta iš metalo su minkšta sėdima dalimi, aptraukta audiniu arba eko oda, tačiau rūpintis jomis gali būti sunkiau.

Pirmas dalykas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį  renkantis pusbario kėdės yra jos dizainas, nes jų yra keli. Daugelis gamintojų siūlo vartotojams:

• taburetė – modelis be atlošo nugarai su keturiomis kojomis. Dažniausiai jos yra pagamintos iš medžio arba metalo, o metalinėse versijose sėdynė yra padengta oda arba audiniu;

• pusbario kėdės su atlošu. Patogus variantas, galima atsipalaiduoti sėdint prie valgomojo stalo. Kėdės dažniausiai pagamintos iš kombinuotų medžiagų, dažnai turi chromuotas kojas, tačiau gali būti pagamintos ir iš medienos ar plastiko;

• pusbario kėdės su atlošu ir porankais. Patogiausias variantas, kuriame gausu minkštų elementų – yra minkštas atlošas nugarai ir porankiai. Šis modelis vienas brangiausių, bet taip pat komfortiškiausias pasirinkimas į namus.

Ekspertai pataria, rinktis modelius su atlošu, porankiais ir skersiniu kojomis – ant tokių kėdžių bus lengviau atsisėsti ir patogiau sėdėti ilgesnį laiką. Taip pat verta atkreipti dėmesį į kėdes su aukščio reguliavimo funkcija, tai ypatingai patogu, kai namie yra mažų vaikų.

Dar vienas dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį renkantis baldus yra atstumas nuo sėdynes iki stalviršio. Atstumas turėtų būti 25-30 cm. Jei laikysitės šios taisyklės, kėdė tikrai bus patogi ir džiaugsitės ja ilgą laiką.

Taip pat reikia žinoti, jog standartinis  pusbario stalo aukštis yra 90cm. Tokiam stalui idealiausias variantas kėdė su 65cm prisėdimu. 100cm stalas jau vadinamas baro stalu, šiam stalui vertėtų rinktis su 75cm prisėdimu baro kėdes.

Vadovaujantis visais šiais punktais, tikrai bus lengva pasirinkti patogias, komfortiškas, praktiškas kėdes savo namas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *