Šiomis dienomis šildymo sistemos yra neatsiejama kiekvienų namų dalis. Vis labiau tobulėjančios technologijos leidžia žmonėms mėgautis vis efektyvesniu bei aplinkai draugiškesniu namų šildymu. Nors skirtingų šildymo sistemų šiandien yra daugybė, tačiau vis dažniau gyventojai renkasi būtent granulinius katilus. Šie padeda užtikrinti ne tik ekologišką namų šildymą, tačiau taip pat yra laikomi vienu iš pigiausių šildymo būdu. Tiesa, kaina iš tiesų vaidina gana svarbų vaidmenį šildymo sistemos pasirinkime, tačiau tai ne visuomet yra pagrindinis gyventojų prioritetas. Kartais žmonės ieško šildymo sistemos, kuri būtų itin efektyvi net ir tuomet, jeigu tai gali kainuoti kiek brangiau.
Ne tik efektyvu, tačiau taip pat ir pigu
Šiandien daugelis vis dar mano, jog įsirengti efektyvią šildymo sistemą namuose yra sudėtinga, o jos išlaikymas visuomet bus brangus. Iš tiesų tai nėra tiesa, o šį argumentą gali drąsiai patvirtinti medienos granulėmis namus šildantys gyventojai. Šiomis dienomis medienos granulių kaina nenusileidžia kitiems šildymui skirto kuro produktams. Dažniausiai šio tipo biokuro gaminys yra kaip tik laikomas kur kas pranašesniu kainos prasme.
Medienos granulių žemos kainos paslaptis slypi šio biokuro gamybos procese. Pats gamybos procesas yra pradedamas apdorojant antrines medienos žaliavas, tokias kaip medžio apdirbimo metu susidariusias pjuvenas bei medienos dulkes. Bene svarbiausias žemos kainos aspektas yra tai, kad medžio granulių gamyba nereikalauja specialiai jų gaminimui skirtų žaliavų išgavimo. Trumpiau tariant, medienos granulių gamybai skirtos žaliavos atsiranda tuomet, kai yra atliekami kitų produktų gamybai būtini medienos apdirbimo darbai. Šių medienos darbų atlikimo pagrindinis prioritetas nėra šių antrinių žaliavų išgavimas, o tai leidžia pjuvenoms bei medienos dulkėms išlaikyti žemą kainą.
Granulinių šildymo sistemų efektyvumo paslaptis
Ne paslaptis, jog puikus medžio granulių efektyvumas yra užtikrinamas jų gamybos proceso metu sukuriamų tam reikalingų savybių. Pavyzdžiui, tikriausiai visi sutiks su teiginiu jog degimo metu mediena išskiria daugiausiai šilumos tuomet, kai ji yra sausa. Būtent dėl šios priežasties medienos granulių gamintojai ypač daug dėmesio skiria šio biokuro produkto gamybai skirtų žaliavų džiovinimui. Tai yra daroma tam, kad galutinis produktas išskirtų kur kas daugiau šiluminės energijos.
Vis dėlto medžio pjuvenų džiovinimas tikrai nėra vienintelis medienos granulių gamybos etapas. Didelę įtaką medžio granulių efektyvumui taip pat daro ir tinkamas pjuvenų smulkinimas bei jų suspaudimas į granulių formą. Pjuvenų smulkinimo bei jų suspaudimo metu yra užtikrinama, jog medienos granulių viduje neliktų jokių oro tarpų, kurie galėtų daryti neigiamą įtaką jų degimo metu išsiskiriančios šilumos kiekiui. Medienos granulėse esančios drėgmės bei pašalinių oro tarpų kiekis gali būti laikomas jų kokybės rodikliu. Trumpiau tariant, kuo mažiau drėgmės bei šių oro tarpų yra granulėse, tuo jų kokybė yra aukštesnė.
Kokybiškos granulės – daugiau išsiskiriančios šilumos
Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog namų šildymas naudojant tik pačios aukščiausios kokybės medienos granules yra kur kas brangesnis. Tiesa, kokybiškos granulės iš tiesų yra brangesnės, tačiau nereikėtų pamiršti, jog kokybiškos granulės išskiria daugiau šilumos. Būtent tai reiškia, jog tas pats kokybiškų medienos granulių kiekis išskirs daugiau šilumos, lyginant jas su žemesnės kokybės granulėmis. Tai leidžia suprasti, jog kokybiškų granulių sunaudojimas taip pat bus mažesnis, o tai akivaizdžiai paneigia faktą, jog kokybė visuomet kainuoja daugiau.
Parašykite komentarą